پلیس خوزستان از بازداشت ۱۳۶ نفر خبر داد

حیدر عباس زاده در حالی از طرح جمع‌آوری اسلحه و مهمات غیرمجاز در استان خوزستان خبر داده است که برخی از شهرهای این استان در جریان اعتراضات آبان ماه سال جاری شاهد برخورد شدید با معترضان بود.

پرسش: فرمانده انتظامی خوزستان اعلام کرد که ۱۳۶ نفر در ارتباط با «تیراندازی» و همچنین به اتهام داشتن «اسلحه غیرمجاز» در این استان در چند عملیات شناسایی و بازداشت شدند.

حیدر عباس زاده با اعلام مبارزه بی امان با «دارندگان اسلحه غیر مجاز، عاملان خرید و فروش اسلحه و مهمات همچنین شناسایی عاملان تیراندازی» در این استان اظهار داشت: «پلیس امنیت عمومی با همکاری سایر یگان ها این افراد را با هماهنگی قضایی در پنج روز گذشته در چند عملیات در استان خوزستان شناسایی و دستگیر کردند.»

بگزارش ایرنا؛فرمانده انتظامی خوزستان توضیحی بیشتری در خصوص این که «عاملان تیراندازی» چه کسانی هستند و چه تعداد از این افراد بازداشت شده، به تیراندازی متهم شده‌اند، ارائه نکرده است.

حیدر عباس زاد در ادامه گفته است : «در راستای ارتقای امنیت عمومی استان خوزستان طرح جمع آوری اسلحه و مهمات غیرمجاز و دستگیری افرادی که به سمت منازل، اماکن، مغازه ها و خودروها تیراندازی می‌کنند به پلیس امنیت عمومی استان ابلاغ شد.»

این مقام پلیس اضافه کرده است: «در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۲۱ قبضه اسلحه جنگی و ۱۹۰ قبضه اسلحه شکاری به همراه ۹۹۰ عدد انواع فشنگ کشف شد.»

فرمانده انتظامی خوزستان همچنین با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی گفت: «نیروی انتظامی استان مصمم است در مقابله با خرید و فروش اسلحه ، دارندگان اسلحه غیر مجاز و عاملان تیراندازی برخورد جدی داشته تا محیط را برای متخلفان ناامن و برای آحاد مردم آرامش در پی داشته باشد.»

حیدر عباس زاده در حالی از طرح جمع‌آوری اسلحه و مهمات غیرمجاز در استان خوزستان خبر داده است که برخی از شهرهای این استان در جریان اعتراضات آبان ماه سال جاری شاهد برخورد شدید با معترضان بود.

پیش از این حسین قاضی‌زاده هاشمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، ۲۰ آذر، اذعان کرده بود که در جریان اعتراضات در ماهشهر در استان خوزستان «تعداد زیادی از افراد کشته شده‌اند».

به گزارش ایسنا،  قاضی‌زاده در مراسمی در تهران گفت: «در ماهشهر تعداد زیادی از افراد کشته شده‌اند، دقیق می‌دانیم چه کسانی بوده‌اند، سلاح از کجا رفته است.»

او در ادامه گفت که معترضان «می‌خواستند به خطوط اصلی انتقال انرژی کشور صدمه بزنند.»

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.