اظهارات تفسیربردار علم الهدی؛ انتخابات مجلس دروازه نظام است-موحدی کرمانی: عدۀ زیادی کشته شدند

این دروازه نگهبان و پاسدار دارد که اجازه ‌نمی‌دهد خارجی وارد شود و یقینا انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی و یهودی از این دروازه وارد نمی‌شود، همه مسلمان و مومن هستند، حتی افراد مسئله‌دار هم نمی‌گذارند از این دروازه وارد شوند.

پرسش: حجت الاسلام احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، می‌گوید با آن که جمهوری اسلامی یک «قلعه ایمن» است، اما «دشمن» می‌تواند از «دروازه بزرگ انتخابات و مردمسالاری» به آن نفوذ کند.

علم‌الهدی روز جمعه، ۲۲ آذر، در خطبه‌های نماز جمعه مشهد، شورای نگهبان را به عنوان «نگهبان و پاسدار» این «دروازه» معرفی کرد که اجازه ورود به «خارجی» و «افراد مسئله‌دار» را نمی‌دهد.

وی گفت: «این دروازه نگهبان و پاسدار دارد که اجازه ‌نمی‌دهد خارجی وارد شود و یقینا انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی و یهودی از این دروازه وارد نمی‌شود، همه مسلمان و مومن هستند، حتی افراد مسئله‌دار هم نمی‌گذارند از این دروازه وارد شوند.»

وی «دشمن» جمهوری اسلامی را نیز «دنیای کفر روی کره زمین» نامیده و خواستار شفاف‌سازی هزینه‌های میلیاردی در انتخابات شد و گفت: «شاید پشت پرده [این هزینه‌ها] آمریکا، انگلیس یا صهیونیست‌ها باشند.»

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اسفندماه سال جاری در ایران برگزار می‌شود و منتقدان، در روزهای اخیر به شورای نگهبان در مورد تائید صلاحیت شماری از نمایندگان فعلی مجلس و نیز فعالان سیاسی اصلاح‌طلب هشدار داده‌اند.

در این میان پروانه سلحشوری، نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که به دلیل «ساختارهای محدودکننده اقتدار مجلس، نادیده گرفتن نظر و خواست مردم، رویه نامناسب نظارت استصوابی و اتفاقات پائیز ۹۸» در انتخابات مجلس آینده نامزد نخواهد شد.

عبدالله رمضان‌زاده از چهره‌های اصلاح‌طلب هم شرکت در انتخابات ایران در شرایط کنونی کشور را «بی‌معنی» خواند و بر لزوم برگزاری انتخابات آزاد تایید کرد.

موحدی کرمانی: تدبیر غلط دولت عامل کشته‌ها و تخریب‌های اخیر بود

درهمین حال آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران، هم روز جمعه در خطبه‌های نماز این شهر از دولت حسن روحانی برای افزایش قیمت بنزین انتقاد کرده و اقدامات دولت در این زمینه را «بی‌تدبیری» دانست.

موحدی کرمانی از این که به دلیل «تدبیر غلط»، «عده زیادی کشته و مجروح شدند و قسمت‌های زیادی از کشور تخریب شد» انتقاد کرده است.

وی دولت روحانی را مورد خطاب قرار داده و پرسید:‌ «آقا چرا غفلت کردی؟ دولت تدبیر چرا تدبیر درست نکردی که این طور پیش نیاید؟»

موحدی با اشاره به اظهارات رئیس‌ جمهوری اسلامی که گفته بود خود وی نیز از افزایش قیمت بنزین خبر نداشته، گفت: «عجب! شما مطلع نبودید، شما از وضع کشور مطلع نبودید که حالا مطلع شدید. خدا کند دروغ باشد که من خبر نداشتم. ببینید از یک خبر نداشتم چه فاجعه‌ای به وجود آمد. چه خون‌ها به ناحق ریخته شد.»

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.