سخنگوی وزارت ورزش: استراماچونی باید اعلام وصول کند

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان درباره آخرین وضعیت سرمربی تیم استقلال گفت: پول در حساب «آندره آ استراماچونی» است و فقط باید اعلام وصول کند.

پرسش: این بخشی از اظهارات «مازیا ناظمی» از ‌آخرین وضعیت پرداخت قرارداد وی به استراماچونی است.

وی افزود: لحظه‌ای که استراماچونی ایران را ترک کرد پیگیر وضعیت وی بودیم و اکنون «اسماعیل خلیل زاده» سرپرست باشگاه استقلال در ترکیه و سرمربی آبی‌پوشان پایتخت در میلان ایتالیا و وکیلش در قطر به سر می‌برند تا این موضوع سریعتر حل و فصل شود.

سخنگوی وزارت ورزش ادامه داد: پرداختی‌ها بدون مشکل به حساب او واریز می‌شود و اینکه قرارداد آندره آ از ۲ سال به یک سال تبدیل شود، نیاز به بررسی دارد. متاسفانه تحریم‌های ظالمانه به حدی رسیده که فوتبال را هم درگیر کرده است. ما چهار بار به حساب این سرمربی واریز کردیم اما برگشت خورده است، به همین دلیل پول نقد را به ترکیه بردیم تا از طریق سفارت ایتالیا به وی پرداخت کنیم.

ناظمی این را هم گفت: ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ یورو به وی پرداخت شده است که او مبلغ بیشتری می‌خواست اما به نظر مشکلی نیست و اینکه قرارداد وی یک یا ۲ ساله شود، یا باید قرارداد سال دوم او فسخ شود یا متمم بخورد.

وی درباره اظهارات استراماچونی که گفته است باید یک معجره اتفاق بیفتد تا او به استقلال بازگردد، گفت: شاید این یک عمل ژورنالیستی است، پول اکنون در حساب اوست و فقط باید اعلام وصول کند. اگر وی پولش را بگیرد معجزه رخ داده است.

سخنگوی وزارت ورزش درباره حضور همزمان مهدی علی‌نژاد در پست ریاست فدراسیون ووشو و سرپرستی وی در معاونت توسعه ورزش قهرمانی گفت: هم محمدرضا داورزنی معاون سابق ورزش قهرمانی و هم وزیر ورزش نگاهشان این بود، مسئولانی که آشنا به فدراسیون‌ها هستند باید در این سمت‌ها حضور یابند. داورزنی هم منشا خدمات زیادی در زمان مدیریت خود به ورزش کشور کرد. در میان گزینه‌ها کار دشواری برای انتخاب وجود داشت. انتخاب علی‌نژاد خیلی انتخاب خوبی بود و امیدوارم با حضور او اتفاق خوبی در ورزش ایران در المپیک بیفتد.

«استراماچونی» ۱۷ آذرماه امسال با انتشار بیانیه‌ای، به همراه دستیاران خود به طور یک‌طرفه قرارداد خود را با باشگاه استقلال فسخ کردند.

در بیانیه‌ آمده است: «آندره آ استراماچونی»، به همراه دستیاران خود «مارکو کاسر»، «سباستین لتو» و «عمر دانسی» به طور یک‌طرفه فسخ کردند. بند فسخ قرارداد از تاریخ ششم دسامبر ۲۰۱۹ (روز جمعه ۱۵ آذرماه) و تحت نظر فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) فعال شده است.

در این بیانیه تصریح شده است: استراماچونی و اعضای مذکور این فرصت را مغتنم شمرده تا از تمامی بازیکنان تیم اصلی و همچنین سایر اعضای مجموعه به واسطه عملکرد فوق‌العاده و همکاری حرفه‌ای‌شان قدردانی کنند؛ همکاری که این امکان را فراهم آورد تا تیم به رغم تمام مشکلات ماه‌های اخیر به صدر جدول رده‌بندی برسد.

بعد از فسخ یک‌طرفه قرارداد  استراماچونی با استقلال و خروجش از ایران، هواداران خشمگین آبی‌ها مقابل در باشگاه حاضر شدند و علیه مدیریت باشگاه شعار دادند و استعفای آنها را خواستار شدند.

«امیرحسین فتحی» نیز پس از اتفاقات به وجود آمده استعفای کرده و با حکم وزیر ورزش خلیل زاده سرپرست شد.  

#####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.