انتشار اولین تصاویر سه بعدی مبتنی بر داده‌های ماهواره رصد زمین چین

سازمان فضایی چین روز سه‌شنبه اولین دسته از تصاویر سه بعدی مبتنی بر داده‌های ماهواره رصد زمین Gaofen-۷ را منتشر کرد.

پرسش: به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، ماهواره Gaofen-۷ که بخش مهمی از پروژه رصد زمین با کیفیت بالای چین است، نخستین ماهواره بررسی سه بعدی انتقال نوری و نقشه‌برداری با کاربرد غیرنظامی این کشور است.

۲۲ تصویری که منتشر شده‌اند فرودگاه بین‌المللی پکن را به همراه برخی مناطق استان‌های «آنهویی»، «گوانگدونگ» و «شاندونگ» در چین نشان می‌دهند.  

این ماهواره که روز سوم نوامبر (۱۲ آبان) از مرکز پرتاب ماهواره Taiyuan در استان «شانشی» در چین پرتاب شد، در ارتفاع ۵۰۶ کیلومتری در مدار قرار دارد و هشت سال عمر طراحی دارد. در این مدت بیش از ۱۴ هزار تصویر از این ماهواره بدست آمده است.

«کائو حیایی» طراح اصلی Gaofen-۷ در آکادمی فناوری فضایی چین گفت: این ماهواره اساسا برای نقشه‌برداری سه بعدی در مقایس ۱:۱۰۰۰۰ استفاده خواهد شد. تنها چند کشور به این سطح بررسی و نقشه‌برداری ماهواره‌ای دست یافته‌اند.

کائو گفت: دقت افقی تعیین موقعیت اشیاء زمینی این ماهواره در پنج متر و دقت اندازه‌گیری ارتفاع آن در حدود ۱.۵ متر است.

کائو گفت: این ماهواره همانند یک خط کش دقیق برای اندازه‌گیری زمین است. قبل از راه اندازی Gaofen-۷ ، فقط می‌توانستیم موقعیت بزرگراه‌های بزرگ را بطور دقیق تعیین کنیم ، اما اکنون Gaofen-۷ می‌تواند در تعیین دقیق جاده‌های روستایی نیز به ما کمک کند.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.