نامه مشاور رئیس‌جمهور به محسنی‌اژه‌ای درباره عادل فردوسی پور؛

محدودیت بیشتر برای فردوسی پور؛گزارشگری را هم از او گرفته اند

مشاور رئیس‌جمهور در نامه خود به آغاز برنامه هت‌تریک در تلویزیون ایران اینترنشنال اشاره کرده که پخش آن اخیرا با اجرای مزدک میرزایی (یکی دیگر از گزارشگرهای مشهور ورزشی) آغاز شده است. آشنا پیش‌بینی کرده که این برنامه، مخاطبان بسیاری جلب کند.

پرسش:حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور و عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با ارسال نامه‌ای به غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، رئیس این شورا، از او خواست تا مساله عادل فردوسی‌پور بار دیگر در این شورا بررسی شود.

آشنا که به نمایندگی از قوه مجریه در شورای نظارت بر صدا و سیما حضور دارد در این نامه نوشته که عادل فردوسی‌پور یکی از بهترین برنامه‌سازان تلویزیون است و به دلیل "بی‌تدبیری مدیران سازمان صداوسیما و بدون ارائه هیچ ادله مشخصی" خانه‌نشین شده است.

مشاور رئیس‌جمهور در نامه خود به آغاز برنامه "هت‌تریک" در تلویزیون ایران اینترنشنال اشاره کرده که پخش آن اخیرا با اجرای مزدک میرزایی (یکی دیگر از گزارشگرهای مشهور ورزشی) آغاز شده است.

آشنا پیش‌بینی کرده که این برنامه، مخاطبان بسیاری جلب کند.

عادل فردوسی‌پور، مجری و تهیه کننده برنامه ۹۰ بود که به دلیل اختلافاتش با مدیران شبکه ۳، از اجرای این برنامه و گزارش ورزشی منع شده است.

شورای نظارت بر صدا و سیما شش عضو (از هر قوه دو نفر) دارد و ریاست آن در حال حاضر بر عهده غلامحسین محسنی‌اژه‌ای است.

مشاور رییس‌جمهور و نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر صدا و سیما، خبر از محرومیت جدیدی هم برای عادل فردوسی‌پور داده است.

 

حسام الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور و نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر صدا و سیما امروز نامه ای خطاب به حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای رئیس شورای نظارت نوشت که در آن به موضوع جالبی اشاره کرده است.

 

رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری نسبت به محدودیت‌های ایجاد شده برای عادل فردوسی‌پور انتقاد کرده و در بخشی از نامه خود نوشته‌ است: «در حال حاضر عادل فردوسی‌پور نه تنها اجازه اجرای زنده در هیچ یک از شبکه‌های تلویزیون را ندارد و حتی گزارش بازی‌های فوتبال نیز از او گرفته شده است، بلکه شواهد متعددی نشان می‌دهد که امکان اجرای زنده وی در آی‌پی‌تی‌وی‌ها و فضای مجازی نیز به‌صورت غیررسمی ممنوع شده است».

 

ماجرای ممنوعیت فعالیت فردوسی پور در آی‌پی‌تی‌وی‌ها و فضای مجازی برای اولین بار است که مطرح می شود.

 

@@@
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.