دلایل دروغ جدید آمریکایی ها

آمریکایی ها پنجشنبه شب در یک شانتاژ خبری ادعا کردند که یک کشتی حامل تسلیحات و موشک های ایرانی به مقصد یمن را در دریای سرخ توقیف کرده اند، ادعایی که از همان ابتدای نشر آن، دروغ بودن آن به اثبات رسید.

پرسش: یک مقام دولت نجات ملی یمن پس از انتشار این خبر با رد آن اعلام کرد: ادعای نیروی دریایی آمریکا درخصوص توقیف یک کشتی حامل موشک‌های ایرانی به مقصد یمن دروغی وقیحانه است.

وی به شرط محفوظ ماندن نامش تصریح کرد: آمریکا می‌خواهد با این دروغ‌ها شهرت از دست رفته‌اش را پس از رسوایی سامانه دفاع موشکی پاتریوت بازگرداند.

این برای اولین بار نبود که آمریکایی ها اقدام به دروغ پردازی درباره توقیف کشتی حامل سلاح برای یمنی ها می کردند؛ پیش‌تر نیز نیروی دریایی آمریکا مدعی شده بود که یک شناور حامل موشک در دریای عرب را به مقصد یمن توقیف کرده است.

دلیل دروغ پردازی آمریکایی ها چیست؟

جنگ ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی عربستان علیه یمن که از ششم فروردین ۱۳۹۴ و به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهور فراری و مستعفی یمن آغاز شد، جنگی بی نتیجه بوده است. این جنگ تاکنون هیچ نتیجه ای به غیر از خسارت های جبران ناپذیر مادی و معنوی برای یمنی ها و خسارات فراوان مادی برای ائتلاف متجاوز غربی – عربی به همراه نداشته است.

 مقام‌های آمریکایی در حالی ادعای توقیف کشتی حامل سلاح وموشک برای یمنی ها را مطرح می‌کنند که ائتلاف عربی – آمریکایی تمامی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی یمن را بسته‌اند و حتی اجازه ورود کمک‌های بشر دوستانه به این کشور با موانع بسیاری رو به رو است به حدی که هم اکنون چند کشتی حامل سوخت، مواد غذایی و کمک های پزشکی برای یمنی ها در دریای سرخ در محاصره ائتلاف قرار دارد و آنها به رغم احتیاج شدید مردم یمن به موارد اعلام شده اجازه ورود این کشتی ها به بندر الحدیده را صادر نمی کنند، اقدامی که بطور مستقیم جان مردم یمن را هدف قرار داده و با قوانین بین المللی و اصول حقوق بشری در تناقض است ، از همین رو این اعتقاد وجود دارد که دروغ پردازی آمریکایی ها در راستای به حاشیه راندن تحریم غیرقانونی و غیرانسانی مردم یمن می باشد.

نکته بعدی فرار روبه جلوی آمریکایی ها در قضیه ناکارآمدی سامانه های پدافندی پاتریوت می باشد. رزمندگان یمنی در یک سال گذشته با سه اقدام نظامی (حملات موشکی، پهپادی و زمینی) ضربات سنگینی به ائتلاف عربی _ آمریکایی در جنگ یمن وارد کرده اند به حدی که در دو جنگ موشکی و پهپادی رزمندگان یمنی، سامانه های پدافند هوایی پاتریوت عملا ناکارآمدی خود را به اثبات رسانده و آمریکایی ها برای پوشش ناتوانی خود در رهگیری پهپادها و موشک های زمین به زمین یمنی ها به دنبال سناریو سازی علیه ایران و انصارالله آنهم با دروغ پردازی برآمده اند، اقدامی که برای مدتی آل سعود را سرگرم خود کرده و راهی دوباره برای فروش بیشتر سلاح های ناکارآمد آمریکایی به سعودی ها و یا همان دوشیدن بیشتر آل سعود توسط آمریکایی ها خواهد گشود.

#####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.