گزارش تاییدنشده از استقرارناوآمریکایی نزدیک سکوی نفتی ایران

این سکو در ۹۴ کیلومتری جزیره لاوان در غرب میدان گازی پارس جنوبی در حوالی مرز آبی با قطر واقع شده است.

پرسش: یک رسانه خارجی مدعی شده است که یک ناوهواپیمابر آمریکایی، از روز پنجشنبه ۱۴ آذر (۵ دسامبر)، در آب‌های بین‌المللی در خلیج فارس نزدیک سکوی نفتی «بلال» مستقر شده است.

این سکو در ۹۴ کیلومتری جزیره لاوان در غرب میدان گازی پارس جنوبی در حوالی مرز آبی با قطر واقع شده است.

ویدئوهایی که کارکنان این سکو با دوربین‌های تلفن همراه گرفته‌اند نشان می‌دهد جنگنده‌‌ها بر فراز آب‌های بین‌‌المللی در حال تمرین و گشت‌ زدن هستند.

یک منبع آگاه به این رسانه در لندن گفته است که با نزدیک شدن این ناو به آب‌‌های ایران تحرکات قایق‌‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محدوده‌ی آب‌های سرزمینی ایران بیشتر شده است.

این رسانه ادعا کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته این ناو دست‌کم دو تماس با نیروهای نظامی ایران داشته و موقعیت خود و محدوده پرواز هواپیماها را اعلام کرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال روز پنجشنبه ۵ دسامبر (۱۴ آذرماه) گزارش داد که دولت آمریکا در حال بررسی گسترش حضور نظامی خود در خاورمیانه است.

این روزنامه نوشت افزایش بیش از ۱۰ فروند کشتی و سایر سخت افزارهای نظامی در کنار ۱۴ هزار نیروی نظامی تازه در قالب این طرح در حال بررسی است که به ادعای مقام‌‌های آمریکایی برای مقابله با نفوذ ایران در خاورمیانه خواهد بود.

با اینهمه آلیسا فرح سخنگوی پنتاگون در یک رشته توییت ادعای وال‌استریت ژورنال را رد کرد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.