این همه برای این ! - اروپا هم نپذیرفتش؛

سعید ملایی، جودوکار ایرانی، تبعه مغولستان شد

وی پس از دیدار با رییس جمهوری مغولستان در اولان‌باتور، پایتخت این کشور، گذرنامه مغولستان را دریافت کرد.

پرسش: سعید ملایی، جودوکار سابق ایران و دارنده مدال طلای جهان، تابعیت مغولستان را دریافت کرد و قرار است در مسابقات مسترز چین، برای این کشور مبارزه کند.

این ستاره جودو ایران، اوایل شهریورماه امسال در پی باخت «اجباری» در بازی‌های قهرمانی جهان در توکیو به‌ منظور روبه‌رو نشدن با حریف اسرائیلی، از ژاپن به آلمان رفت و اعلام کرد گفت که دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد.

وی پس از آن با حمایت فدراسیون جهانی جودو راهی آلمان شد و چندی پیش نیز اعلام شد اداره مهاجرت آلمان با اعطای پناهندگی به این جودوکار ایرانی موافقت کرده است.

تازه‌ترین خبر درباره این جودوکار ایرانی این است که وی پس از سفر به مغولستان که با دعوت رسمی خالتما بتولغا، رئیس‌جمهوری مغولستان و رئیس سابق فدراسیون جودوی این کشور صورت گرفت، به عنوان شهروند مغولستان پذیرفته شده است.

وی پس از دیدار با رییس جمهوری مغولستان در اولان‌باتور، پایتخت این کشور، گذرنامه مغولستان را دریافت کرد.

از آنجا که تغییر کشور باعث حذف امتیازات یک ورزشکار برای کسب سهمیه المپیک می‌شود، رئیس جمهور مغولستان به دنبال این است که با استفاده از قدرت خود و مکاتبه با فدراسیون جهانی جودو، این مشکل را برطرف کند تا ملایی بتواند برای این کشور در المپیک توکیو مبارزه کند.

رقابت‌های جودوی مسترز چین ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود و بر اساس این گزارش، نام سعید ملایی هم با پرچم فدراسیون جهانی و هم در قالب تیم مغولستان در فهرست نفرات حاضر در این رقابت‌ها به چشم می‌خورد.

ملایی در حال حاضر در رده سوم رنکینگ وزن ۸۱- کیلوگرم برترین‌های جهان جای دارد و یکی از بخت‌های اصلی کسب مدال طلای المپیک توکیو خواهد بود.

سعید ملایی پیش از این گفته بود به‌ دستور مقام‌های ورزشی ایران و زیر فشار آنها سه بار ناچار شده است به باخت‌های اجباری تن بدهد تا مجبور به رویایی با حریف اسرائیلی نشود.

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.