فروشگاه زنجیره‌ای، حباب قیمتی کالاها را در قالب تخفیف ارائه می‌دهند

رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به حباب قیمتی موجود در کالاها گفت: فروشگاه زنجیره‌ای، این حباب قیمتی را در قالب تخفیفات ارائه می‌دهند که منجر به بروز مشکلاتی برای اصناف شده است.

پرسش: "سعید ممبینی" امروز دوشنبه در پنجمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران در هتل فردوسی، افزود: مقرر شده در این زمینه ستاد تنظیم بازار به تصمیم گیری و رفع مشکل بپردازد.
 وی با اشاره به آغاز طرح سهمیه بندی بنزین از بیست و چهارم آبان ماه، بیان داشت: در ابتدای اعمال طرح و اعلام تصمیم توسط مسئولان وزارت صنعت، تاکید بر آن بود که این اتفاق منجر به التهاب در بازار نشود، این در حالی است که احتمال افزایش لجام گسیخته قیمت ها و اینکه سوداگران با احتکار موجب کمبود کالا در بازار شوند، دغدغه اصلی مسئولان بود.
ممبینی ادامه داد: نخستین تاثیر موضوع سهمیه بندی بنزین بر کرایه های حمل و نقل و تامین کالاهای اساسی بود، به همین منظور طی جلساتی که با اتحادیه‌های مختلف ازجمله اتحادیه بنکداران برگزار کردیم این موضوع مدیریت شد.
این مقام صنفی اظهار داشت: نخستین تاثیر هزینه‌های سوخت در پایتخت، روی قیمت میوه و خواربار بود، در این زمینه با اتحادیه میوه فروشان و بارفروشان و همچنین اتحادیه وانت بارها توافق و تفاهم شد، به طوری که اتحادیه وانت بارها به مدت دو هفته اجازه افزایش کرایه حمل بار را نداد.
وی با بیان آنکه همچنین جلساتی با اتحادیه نانوایان در موضوع حمل و نقل آرد، اتحادیه توزیع کنندگان، تعمیرکاران و انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی برگزار شد، گفت: در مجموع به این نتیجه رسیدیم که لوازم خانگی کاهش قیمت نیز داشته اما برخی انواع لوازم یدکی به ویژه لوازم یدکی وارداتی با افزایش قیمت مواجه شده است.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات متعدد با اتحادیه کشوری سی ان جی برای افزایش تولید مخازن مربوطه و اتحادیه تاکسی تلفنی های کشور برای افزایش سهمیه سوخت آنها، همچنین صدور پروانه فعالیت برای صنوف سیار مثل وانت بارها در دستور کار قرار گرفت.
رییس اتاق اصناف ایران در پایان تاکید کرد: کمترین تخلف را در روزهای گذشته از سوی اصناف شاهد بودیم، هر چند منکر گران فروشی نیستیم اما با تعهدی که در اصناف بود جلوی بسیاری از التهابات گرفته شد.
####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.