معاون رحمانی فضلی علیه حسن روحانی

این درست نقطه مقابل اظهارات چند روز پیش حسن روحانی است که گفته بود که همراه با مردم ایران صبح روز جمعه بیست و چهارم آبان از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین با خبر شده است.

پرسش:جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور در اظهاراتی غیرمنتظره که به وضوح حسن روحانی را هدف قرار داده، گفته است که حسن روحانی رئیس جمهور سه روز پیش از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، از موضوع مطلع بوده است.

این درست نقطه مقابل اظهارات چند روز پیش حسن روحانی است که گفته بود که همراه با مردم ایران صبح روز جمعه بیست و چهارم آبان از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین با خبر شده است.

اینک به وضوح معلوم است که معاون وزیر کشور روحانی در برابر او موضع گرفته است ، موضعی که بدون اطلاع وزیر کشور نمی تواند باشد.

رئیس جمهوری گفته بود طرح افزایش قیمت بنزین در جلسه سران سه قوه تصویب شده بود اما اجرای آن به شورای امنیت کشور سپرده شد که رئیس آن وزیر کشور است.

روحانی گفته بود از زمان اجرای طرح خبر نداشته و به شورای امنیت کشور گفته بوده "لازم نیست بگویید خودتان بروید برنامه‌ریزی کنید" و "هرشبی که مناسب است طرح را به اجرا بگذارید".

سه روز پس از اظهارات روحانی، اکنون معاون عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، که همزمان رئیس شورای امنیت کشور است گفته موضوع چهارشنبه بیست و دوم آبان یعنی دو روز پیش از افزایش قیمت در جلسه هیات دولت مطرح و به اطلاع رئیس جمهور رسیده بود.

هیات دولت روزهای چهارشنبه و یکشنبه هرهفته جلسه دارد.

محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی پیشتر گفته بود که آقای روحانی با صحبت‌های اخیرش به دنبال سلب مسئولیت از خود نبوده و به دلیل خسارت‌های مادی و معنوی رویدادهای اخیر "متاثر و ناراحت" است.

به دنبال افزایش قیمت بنزین و اصرار مقام های ارشد کشور بر اجرای تصمیم خود، در بسیاری از شهرها تجمعات اعتراضی شکل گرفت .

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.