جمعیت امام علی: اغتشاشگر خواندن معترضان زخم جامعه را ترمیم نمی‌کند

این نهاد خیریه همچنین مقامات را به «بی‌خبری مطلق» از مصیبت‌های زندگی مردم در جامعه متهم کرده است.

پرسش: «جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع)» که از نهادهای فعال خیریه کشور است، با اشاره به اعتراض‌های اخیر گفته است «یاغی خواندن، اغتشاشگر نامیدن و دست‌نشانده خطاب قرار دادن معترضان بی‌نان»، زخم ریشه‌دار موجود در جامعه را ترمیم نمی‌کند.

این نهاد خیریه همچنین مقامات را به «بی‌خبری مطلق» از مصیبت‌های زندگی مردم در جامعه متهم کرده است.

در بیانیه‌ این جمعیت ، به هشدارهای قبلی درباره «شرایط غیرانسانی و بحرانی روبه رشد» در «سکونت‌های فقیرنشین» اشاره شده و آمده است در حال حاضر طبق گزارش‌های رسمی «از هر چهار ایرانی، یک نفر به حاشیه رانده شده» و حقوق ابتدایی‌اش فراموش شده است.

این جمعیت با انتقاد از تصمیم به گران‌ کردن بنزین نوشته است که این تصمیم اگر تعمدی نبوده، «قطعا نشان‌دهنده بی‌خبری مطلق مجریان تصمیم، از گرفتاری‌ها و مصائب معیشتی» مردم است.

این موسسه خیریه از «سفره‌های خالی، بیکاری، ناتوانی خانواده‌ها از پرداخت هزینه‌ تحصیل فرزندان، عدم امکان مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی، کودکانی که از داشتن اوراق هویتی نیز محروم می‌باشند و افزایش روزافزون کودکان کار» به عنوان نمونه‌هایی از این مشکلات نام برده است.

در بخش دیگر از این بیانیه، با انتقاد از برخوردبا معترضان آمده است که «هزینه هنگفت» عملیات برخورد با معترضان می‌شد «صرف بهبود وضعیت زندگی طبقه فقیر» شود.

آمار رسمی قربانیان اعتراضات اخیر اعلام نشده اما براساس یک گمانه زنی 136 تن کشته شده و براساس اظهارات سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس 7 هزارتن بازداشت شده اند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.