ادامه شناسایی و بازداشت ده‌ها تن از معترضان در تهران، اصفهان و شیراز

فرمانده انتظامی غرب استان تهران می‌گوید، ۳۰ نفر از عوامل اصلی« اغتشاشات در ناآرامی های اخیر شهرستان‌های غرب استان دستگیر شده‌اند.

پرسش:مقام های انتظامی و امنیتی از ادامه بازداشت دستکم ۵۰ نفر از شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های اخیر در چند شهر از جمله تهران، شیراز و اصفهان خبر داده‌اند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران می‌گوید، ۳۰ نفر از عوامل اصلی« اغتشاشات در ناآرامی های اخیر شهرستان‌های غرب استان دستگیر شده‌اند.

محسن خانچرلی، فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفته است، «در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاش و اخلالگران حوادث اخیر که باعث تخریب اموال عمومی و بروز ناامنی درشهرستان‌های غرب استان تهران شده بودند، دستگیری عوامل اصلی ناامنی های اخیر همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد.»

این مقام پلیس اضافه کرده است:« ماموران با کار اطلاعاتی گسترده، ۳۰ نفر از عوامل اصلی و محرک اغتشاشات شهرستان های استان را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی، متهمان را در عملیات های جداگانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.»

محسن خانچرلی می گوید، افراد بازداشت دستگیر شده که «در تجمعات اخیر دست به خرابکاری و حمله به ماموران زده بودند»، پس از دستگیری به اتهامات خود اعتراف کردند.

به دنبال افزایش بهای بنزین در هفته گذشته، بسیاری از شهرها شاهد تظاهرات بی‌سابقه بود. 

بازداشت ها در اصفهان

مهدی معصوم بیگی، فرمانده انتظامی استان اصفهان هم روز پنجشنبه از دستگیری هفت تن دیگر از رهبران و عاملان اصلی «اغتشاش‌های اخیر در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی» خبر داد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفته است:«در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاش و اخلالگران نظم عمومی که با سوءاستفاده وموج سواری بر اعتراضات مردم در خصوص طرح سهمیه بندی بنزین اقدام به تخریب و آتش زدن سازمان یافته اموال و اماکن عمومی و دولتی و تعرض به جان و مال مردم کردند، روز گذشته در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی هفت نفر دیگر از این افراد در مخفیگاه های خود شناسایی و دستگیر شدند.»

این مقام پلیس اصفهان هم می‌گوید، بازداشت شدگان به اتهامات خود «اقرار» و اعتراف کرده‌اند.

بازداشت ۹ تن در شیراز

رهام بخش حبیبی، فرمانده نیروی انتظامی استان فارس گفته است : «۹ نفر از عاملان اصلی ارتباط با شبکه‌های معاند و بیگانه و ۲ نفر از آشوبگر اصلی اغتشاشات و تخریب اموال عمومی ناآرامی‌های هفته پایانی آبان ۹۸ در شیراز دستگیر شدند. »

این مقام قضایی استان فارس هم گفته است که متهمان بازداشت شده به «جرایم» خود اعتراف کرده‌اند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.