مدیر برکنارشدۀشبکه موهن به مقدسات فرق اسلامی رییس سیما فیلم شد

سیما فیلم مرکز اصلی صداوسیما برای تولید فیلم در تراز پخش سینمایی و نیز مجموعه های تلویزیونی مطرح و پرهزینه است.

پرسش:جواد رمضان‌نژاد مدیرپیشین شبکه پنج سیما که خردادماه سال جاری به دلیل «توهین» یک مداح در برنامه زنده این شبکه به خلفای اهل سنت از کار برکنار شده بود، به ریاست مرکز «سیمافیلم» منصوب شد.

مرتضی میرباقری، معاون سیمای صداوسیما، جواد رمضان‌نژاد را به این سمت منصوب کرد و در حکم او نوشت: «رسالت کنونی شما انتقال معارف و مقاصد انقلاب اسلامی است؛ نگرش استعلایی که کرانه‌های آن در دست‌نوشته رهبر فرزانه انقلاب اسلامی خطاب به تولیدگران عرصه نمایش تشریح شد.»

جواد رمضان‌نژاد که متولد ۱۳۵۶ است، در سال‌های اخیر مسئولیت‌ها گوناگونی را در صداوسیما عهده‌دار بوده است. او اولین مدیر شبکه افق، شبکه زیر نظر سپاه، از زمان تأسیس در سال ۹۳ تا ۹۷ بود و پس از آن به ریاست شبکه پنج رسید.

اواخر اردیبهشت ۹۸، در خلال پخش زنده مراسمی به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) احمد قدمی از مداحانی که در مراسم های رسمی هم حضور دارد، «کلمات توهین‌آمیزی» را درباره خلفای اهل سنت و عایشه، همسر پیامبر اعظم(ص)، بر زبان آورد که انتقادات گسترده‌ای را، به‌خصوص در میان اهل سنت، برانگیخت و نهایتاً به برکناری مدیر پخش شبکه پنج و جواد رمضان‌نژاد، مدیر شبکه، انجامید.

همزمان، احمد قدمی، مداح، نیز به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و پس از چند ساعت بازداشت، با قرار کفالت آزاد شد، اما دیگر خبری از نتیجه پرونده قضایی او منتشر نشد.

جواد رمضان‌نژاد در فاصله برکناری از مدیریت شبکه پنج تا انتصاب به ریاست مرکز سیمافیلم، قائم‌مقام این مرکز بود.

بر اساس احکام جدیدی که مرتضی میرباقری صادر کرده، حسین کرمی، مدیر پیشین مرکز سیمافیلم، نیز به سمت قائم‌مقام معاونت سیما منصوب شده است.

کرمی سالها پیش مدیرشبکه 4 سیما بود.

سیما فیلم مرکز اصلی صداوسیما برای تولید فیلم در تراز پخش سینمایی و نیز مجموعه های تلویزیونی مطرح و پرهزینه است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.