رسانه های مخالف دولت از بازداشت مهدی آخوندی فرزند وزیر سابق راه خبر دادند

خبر دستگیری این فرد برای نخستین بار در روز شنبه توسط باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد. روز یکشنبه خبرگزاری فارس نیز در گزارشی این بازداشت را تایید کرد.

پرسش:بر اساس گزارش رسانه‌های اصولگرا، مهدی آخوندی، فرزند عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی در دولت حسن روحانی، با اتهامات مالی دستگیر شده است.

رسانه های مخالف دولت معمولاً بیش از دیگر رسانه ها به منابع قضایی و نظامی دسترسی دارند.

خبر دستگیری این فرد برای نخستین بار در روز شنبه توسط باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد. روز یکشنبه خبرگزاری فارس نیز در گزارشی این بازداشت را تایید کرد.

عباس آخوندی، در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۷، وزیر راه و شهرسازی بود. او همچنین سابقه ریاست بنیاد مسکن در دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی و معاونت وزارت کشور در نیمه نخست دهه ۶۰ را در کارنامه دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، فرزند آخوندی متهم است که در دوران وزارت پدرش، "کارچاق‌کنی" می‌کرده است.

این گزارش می‌افزاید که مهدی آخوندی به همراه یکی دیگر از نزدیکان عباس آخوندی به نام شهرام اجتهادی دستگیر شده است.

به نوشته فارس هر دوی این افراد " با دریافت مبالغی از بعضی پیمانکاران برای آنها در وزارتخانه دستور گرفته یا کارسازی کرده‌اند."

شهرام اجتهادی در دوران وزارت آخوندی به سمت مشاور وزیر راه منصوب شد. او در همان زمان به دلیل انتشار گزارش‌هایی درباره نسبت خانوادگی‌اش با عباس آخوندی خبرساز شد.

بر اساس شایعاتی که منتشر شده بود گفته می‌شد که شهرام اجتهادی، خواهرزاده عباس آخوندی و برادر همسر عیسی کلانتری است. کلانتری در حال حاضر ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را برعهده دارد.

اما اجتهادی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که خواهرزاده عباس آخوندی نیست.

عباس آخوندی نیز خود یکی از وزرای خبرساز حسن روحانی محسوب می‌شد که در طول دوران وزارتش، بارها با انتقادهای شدید نمایندگان مجلس روبه‌رو بود و سه بار استیضاح شد.

او در نهایت با انتشار انتقادهایی از سیاست‌های اقتصادی دولت که به گفته او، به دلیل تحریم و در مسیر نقض "حاکمیت قانون، مالکیت خصوصی و اقتصاد بازار آزاد" گام بر می‌داشت، از سمت خود استعفا کرد.

این سیاستمدار سپس به عنوان یکی از گزینه‌های جدی برای تصدی مقام شهرداری تهران مطرح شد، اما در رقابت با پیروز حناچی، با اختلاف یک رای شکست خورد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.