رییس دانشگاه تهران: وارد شدن به فضای تخریب از نهاد دانشگاه و دانشجو پذیرفته نیست

رئیس دانشگاه تهران درباره اینکه آیا ناآرامی ها توانسته به دانشگاه یا دانشجویان ضربه بزند، اظهار داشت: وارد شدن به فضای تخریب و شورش در کشور از نهاد دانشگاه و دانشجو پذیرفته نیست و خوشبختانه دانشجویان فضای حال را درک کرده و برنامه های پژوهشی و آموزشی خود را دنبال کردند.

پرسش: محمود نیلی احمد آبادی امروز پنجشنبه در بیست و پنجمین اجلاس روسای دانشگاههای سطح یک کشور در جمع خبرنگاران افزود: البته قطعی اینترنت مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورده است زیرا دانشگاه های سطح  یک کشور بین المللی هستند و قطع شدن ارتباط آنها با دانشگاه های بین المللی به اعتبار خود و دانشگاه و همچنین پیگیری پروژه ها و تحقیقات آنها ضربه می زند.
نیلی ادامه داد: البته به همین منظور با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین سایر نهادهای مرتبط کشور مذاکره و صحبت هایی شده است و مشکلات عنوان شده است و امیدواریم به زودی این مشکل برطرف شود.

باید نظام یکپارچه ای برای بودجه داشته باشیم

رییس دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین بحث های این اجلاس بحث بودجه ریزی سال ۹۹ و همین طور مشکلات و دغدغه های سال ۹۸ است زیرا دانشگاه ها با توجه به  بودجه ای که مصوب می شود باید دانشجو را پذیرش کند که در بسیاری از موارد این بودجه کم بوده و سبب می شود برای امور پژوهشی بودجه کاهش یابد.
وی تصریح کرد: آنچه که برای آینده کشور مهم است بهره بردن از طرح های تحقیقاتی و پژوهشی که این بودجه ریزی در این اجلاس تعیین خواهد شد در آینده امور پژوهشی دانشگاه ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی ادامه داد: نیاز امروز کشور بهره بردن از پایان نامهها، رسالهها، مقالات و طرحهای پژوهشی است که اگر آنها را استفاده نکنیم کشور در بسیاری از امور متضرر می شود.
نیلی احمد آبادی گفت: مشکلی که در بودجه ریزی وجود دارد این است که بودجه دانشجو، دانشگاه و استاد جداگانه است که اگر یک نظام یکپارچه برای بودجه وجود داشت بهتر می توانستیم دغدغه مالی دانشگاه ها را برطرف کنیم.
وی همچنین درباره کارگروه سیل یا همان هیات گزارش سیل و اینکه نتایج آن به کجا رسیده است افزود: ۱۵ کارگروه کار تحقیقی و پژوهشی را برای سیل انجام داده اند و نتایج آن به بخش تلفیق داده شده است البته ما برای ارائه نتایج و گزارش ها نهایی از نهاد  ریاست جمهوری دو ماه فرصت خواستیم که آنها ۶ ماه به ما فرصت دادند ولی نتیجه نهایی این گزارش تا ۱.۵ ماه دیگر اعلام می شود.
رییس دانشگاه تهران با اشاره به حقوق پایین برخی از اساتید دانشگاه ها و همچنین نیروهای حق التدریس گفت: یکی از مشکلات ما متناسب سازی زحمات و تلاش های اساتید جوان دانشگاه ها با حق و حقوق دریافتی آنهاست که بسیار کم است و برای اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری اساتید جوان و نخبه را در کشور از دست ندهیم باید بتوانیم سیستم و نظام حقوق و دریافتی آنها را اصلاح کنیم.

#####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.