اثرات ناآرامی های ایران به فوتبال هم رسید؛ 4 دیدارلیگ لغو شدند

اما چرا دیدار پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان در روز جمعۀ درپیش، آن هم به میزبانی سرخپوشان در ورزشگاه آزادی لغو نشد؟

پرسش: سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، به دلیل «عدم وجود شرایط لازم برای برگزاری»؟ ۴ مسابقه از هفته یازدهم لیگ برتر که قرار بود در روزهای تعطیل پایان هفته جاری برگزار شوند ، لغو شدند.

4 مسابقه ای که لغو و به زمان دیگری موکول شدند از این قرارند:
گل گهرسیرجان – ماشین سازی تبریز 
پارس جنوبی جم – پیکان تهران
تراکتور- شهر خودرو مشهد
صنعت نفت آبادان- سپاهان اصفهان
زمان برگزاری این مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد. بدیهی است سایر مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر طبق برنامه اعلام شده قبلی برگزار می شود.

نگاهی به این شهرها نشان می دهد که در نسبت با ناآرامی ها هرکدام ویزگی خاص خود را دارند.

سیرجان یکی از اولین شهرهایی بود که نخستین اعتراض ها در این شهر رخ داد و شاید سهمگین ترین آنها بود چرا که علاوه بر داشتن کشته ، به انبار سوخت این شهر نیز حمله شد. پدیده ای که در هیچ شهردیگری در روزهای بعد تکرار نشد.

بوشهر و آبادان اگرچه در چند روز گزارش صحنه اعتراض های جدی نبوده اند اما احتیاطاً به دلیل اقلیت های قومی-زبانی و مذهبی و در مرز واقع شدن آنها، مسابقه های که آنها میزبانند، لغو شده است.

تبریز علاوه بر شریک بودن با آبادان و بوشهر در  خصوصیت قومی مشابه بوشهر و آبادان،در چند روز گذشته صحنه اعتراض های نسبتاً  جد بوده است.

اما چرا دیدار پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان در روز جمعۀ درپیش، آن هم به میزبانی سرخپوشان در ورزشگاه آزادی لغو نشد؟

این گونه گمان زده می شود که خود لغو این دیدار، اعتراض زاست علاوه بر آن نیروهای امنیتی و انتظامی برای این دیدار بطور فوق العاده در ورزشگاه آزادی حضور خواهند یافت و اوضاع را کنترل خواهند کرد که تصاویری که از آن خواهیم دید گواه این سخن خواهند بود، اگرجه ممکن است تردیدها و نگرانی هایی وجود داشته باشد که در روزهای باقیمانده تا آن دیدار،به لغو آن بینجامد.

 

### 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.