کتابخانه عمومی شهریار که دیشب در آتش اعتراض ها سوخت

این اقدام  ضد فرهنگی مهم ترین نشانهٔ مرز بندی بین مردم معترض و عناصر مخرب است، زیرا کتابخانه در معادلات مربوط به گرانی بنزین جایگاهی نداشت.

پرسش:در پی به آتش کشیده شدن کتابخانه عمومی تفکر شهرستان شهریار، 13 هزار جلد کتاب در آتش اعتراض های خشن معترضین به گرانی بنزین سوخت. کتابخانه ای که هیچ حایگاهی در گرانی و ضدگرانی بنزین نداشت.

 

13 هزار جلد کتاب در آتش آشوبگران سوخت

 

به گزارش فارس، شب گذشته و در ادامه سوء استفاده عناصر آشوبگر از اعتراضات مردمی، کتابخانه تفکر شهرستان شهریار استان تهران به دست آشوبگران و ایادی دشمن به آتش کشیده شد و حدود 13000 جلد کتاب در آتش جهل و کینه اشرار سوخت.

خسارت وارده به این کتابخانه در حدود 20 میلیارد ریال ارزیابی می شود.

این اقدام  ضد فرهنگی مهم ترین نشانهٔ مرز بندی بین مردم معترض و عناصر مخرب است، زیرا کتابخانه در معادلات مربوط به گرانی بنزین جایگاهی نداشت.

هرچند در روز 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار حضور بی سابقه و استقبال مردم فرهنگ مدار در کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران خبر ساز و موجب خوشحالی اهالی فرهنگ و کتاب دوستان شده بود، به فاصله دو روز خبر به آتش کشیدن یک کتابخانه در استان تهران شیرینی آن خبر را در ذائقه کتاب دوستان  تلخ کرد. حالا کودکان و نوجوانان آن منطقه دیگر پناهگاه امن فرهنگی خود را تا زمان بازسازی این کتابخانه از دست داده‌اند.

همین نمونه کافی است تا معلوم شود دشمنان این سرزمین چه نسبتی با فرهنگ دارند.

 

تصاویر بعد از آتش سوزی

 


تصاویر قبل از آتش سوزی 


 


 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.