گزارش ویژۀ«پرسش»؛
ماجرای وزیر ارتباطات و سه زن!

شدت این اتهام الیته چنان بوده که روزنامه نود اقتصادی از آن به عنوان افشاگری نام برده و در توییتر نقل قولی از مینا مهرنوش مدیرعامل سابق رایتل علیه آذری جهرمی منتشر کرده است.

پرسش: نام سه زن از دیروز تا کنون در رابطه با محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شده است: «ثنا اسدیان»، «مینا مهرنوش» و «حمیده زرآبادی».

اولی خواهر همسر اوست، دومی مدیرعامل سابق رایتل و سومی نماینده قزوین است که در فهرست امید با در رتبه دوم این شهر، به مجلس راه یافت.

ماجرا از این قرار است که دومی و سومی وزیر ارتباطات را متهم کرده اند که اولی یا همان خواهر همسرش در دوره وزرات او از طریق پورسانت قرادادهای بیمه تکمیلی کارکنان شرکت های فناروی اطلاعات به درآمد ده ها میلیون تومانی؛ به روایتی 69 میلیون تومان و به روایت دیگر به 100 میلیون تومان در ماه دست یافته است.  

شدت این اتهام الیته چنان بوده که روزنامه نود اقتصادی از آن به عنوان افشاگری نام برده و در توییتر نقل قولی از مینا مهرنوش مدیرعامل سابق رایتل علیه آذری جهرمی منتشر کرده است: 

افشاگری مینامهرنوش، مدیر عامل سابق رایتل از پشت پرده فعالیت‌های آذری جهرمی : قرارداد بیمه تکمیلی بسیاری از شرکت‌های آی سی تی توسط خواهرخانم وزیر بسته شده،به طوریکه بالای ۱۰۰ میلیون در ماه برای این قراردادها پورسانت دریافت می‌شد! یکی از دلایل زیان ۱۷۰۰میلیاردی رایتل همین چیزهاست.

 

 

اما بستن چنین اتهامی از ناحیه یک نماینده مجلس  آن هم موسوم به امیدی ها، سنگین تر است؛ جایی که حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس هم وارد ماجرا شد. 

حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفته است: ثنا اسدیان، خواهرزن محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، متولد سال ۶۵ است. شما بگویید ما چند نفر بیکار در این سن و سال در کشور داریم. کارمزد او طی سه سال، دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده که به‌طور متوسط ماهیانه ۶۹ میلیون تومان است.

 

 

تاکنون نه شخص وزیر که در شبکه های اجتماعی فعال است و نه وزیر خانه متبوع وی در این مورد واکنشی نشان نداده اند اما برخی فعالان اصلاح طلب در شبکه های اجتماعی وارد ماجرا شده و به دفاع از وی پرداخته اند که از آن جمله علی مجتهدزاده وکیل است.

او در توییتر نوشته است:می گویند چون آذری جهرمی پروژه پایان وس را کلید زده عده ای در خصوص رانت بستگان‌ایشان مطالبی را مطرح کرده اند اگر صداقت دارید همانطور که در پایان وس مشوق وحامی وزیر جوان هستید باید مطالبه شماشفاف سازی وزیر در خصوص شائبه های مالی مطروحه در خصوص نزدیکانشان باشد.

کس دیگر اما نوشته است: بسیار هم عالی، خانم زرآبادی اول ادعاشون رو ثابت کنن، بعد وظیفه وزیر قطعا پاسخ دادن علی جان. شما از همه بهتر می دونی البینه علی المدعی، برای شروع ایشون بگن مثلا خواهر زن وزیر از کجا حقوق گرفته یا چه کسانی از وزیر بابت هر توییت ۵۰۰ هزار تومن گرفتن، به نظر شما این منطقی نیست؟

 

 

در اینکه آذری جهرمی یکی از پشتوانه های اصلی دولت روحانی در تقویت جریان آزاد اطلاعات در شبکه های اجتماعی در ایران و رویکرد لزوم آزاد و غیر فیلتر بودن آنها بوده، همچنین مبارزه بی امان او با ویژه خواری و درآمدهای ناشفاف برخی شرکت های اینترنتی و ارتباطاتی تردیدی نیست اما سکوت و عدم واکنش بخصوص واکنش رسمی و سازمانی او سئوال برانگیز و تقویت تردیدهایی است که در مورد او افکنده شده و می رود تا برای او و دولت به مثابه بهمنی درحال شکل گیری، عمل کند.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.