سرپرست کاخ سفید خواستار توقف پرسش از تماس ترامپ با زلنسکی شد

سرپرست دفتر رئیس جمهوری آمریکا از رسانه ها خواست تا به پرسش درباره محتوای تماس تلفنی دونالد ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین پایان دهند.

پرسش: میک مولوینی روز پنج شنبه در یک نشست خبری فوق العاده که به منظور اعلام خبر برگزاری اجلاس سران گروه هفت در مارالاگوی فلوریدا برگزار شده بود، این مطلب را مطرح کرد.

اگرچه این نشست خبری برای اعلام خبری که قرار است در سال آینده و در دهم تا دوازدهم ژوئن برگزار شود، در این برهه زمانی قابل تامل بود اما سرپرست کاخ سفید نتوانست مانع از پرسش های خبرنگاران درباره سایر موضوعات شود.

مولوینی اظهار کرد این یک مساله محرمانه است و نمی تواند متن این مکالمات را به صورت عمومی منتشر کند.

سرپرست کاخ سفید تاکید کرد مسایل داخلی سیاسی نباید بر سیاست خارجی سایه افکند، گفت: ما باید از این مسایل عبور کنیم.

مولوینی درباره شهادت برای استیضاح ترامپ هم اظهار کرد از نظر من، آنچه که اکنون می بینید ، گروهی از شاغل عمدتا اداری هستند که می گویند من سیاست رئیس جمهوری ترامپ را دوست ندارم.

این اظهارات سرپرست دفتر رئیس جمهوری آمریکا که حکایت از بی اطلاعی وی از افرادی که به کنگره رفته اند تا درباره مساله اوکراین شهادت دهند، در حالی انجام می شود که تا کنون سانلند منصوب ترامپ و مک کینلی مشاور ارشد پمپئو بوده است.

وی همچنین با سوالات متعدد خبرنگاران درباره چرایی برگزاری این نشست، در زمین شخصی ترامپ هم روبرو شد که چرا هزینه این نشست باید به حساب شخصی ترامپ واریز شود.

سرپرست رئیس دفتر ترامپ اعلام کرد: مساله تغییرات آب و هوایی در دستور کار نشست گروه هفت نخواهد بود.

اعلام این خبر، واکنش عضو ارشد دموکرات در کمیته امور مالی سنا را برانگیخت و ران وایدن برگزاری این نشست در اقامتگاه شخصی ترام را مصداق بارز "فساد" دانست و گفت: این یکی از نمونه های آن است که ترامپ فاسدترین رئیس جمهوری در تاریخ ما است.

وی تاکید کرد دولت های خارجی "نباید مجبور شوند جیب های دونالد ترامپ را پر کنند".

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.