وزارت خارجه فرانسه: همچنان به تعهدات برجامی خود پایبند هستیم

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه تصریح کرد: این کشور همچنان به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای ایران متعهد بوده و از ایران می خواهیم به تمام تعهدات برجامی خود عمل کند.

پرسش: به گزارش تارنمای وزارت خارجه فرانسه، سخنگوی دستگاه دیپلماسی فرانسه روز چهارشنبه تاکید کرد: ما به همراه شرکای خود(آلمان، انگلستان، سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا) بارها نگرانی عمیق خود را در مورد اعلامیه ها و اقدام های اخیر ایران در قبال تعهدات خود تحت برنامه توافق هسته ای ابراز کرده ایم.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه به سوالی درباره این که پاسخ این کشور به اظهارات روز دوشنبه رئیس جمهوری اسلامی ایران که گفته بود تهران به کاهش تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای ادامه خواهد داد و ایران کار بر روی سانتریفیوژهای  IR-7 و IR-9را آغاز می کند چیست؟ گفت: ما از ایران می خواهیم از تصمیمات خود در مورد کاهش تعهدات برجامی انصراف دهد و به طور کامل به تعهدات خود عمل کند. 
دستگاه دیپلماسی فرانسه تاکید کرد: ایران باید از ورود به یک مرحله جدید در چارچوب کاهش تعهدات برجامی خوددداری کند که این اقدام چیزی جز افزایش تنش ها به دنبال نخواهد داشت. 
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه افزود: ایران باید با آژانس بین المللی هسته ای هم در چارچوب توافق هسته ای و هم در چارچوب دیگر تعهدات هسته ای اش به طور کامل همکاری کند. 
وزارت خار جه فرانسه تاکید کرد: این کشور بر اساس چارچوب های مشخص شده توسط رئیس جمهوری در بیاریتز و نیویورک به طور کامل به تعهدات خود در خصوص کاهش تنش ها متعهد است.

جمهوری اسلامی ایران بعد از آنکه آمریکا در اردیبهشت ماه ۹۷ از توافق هسته ای ۱+۵ با ایران خارج شده و همه تحریم ها را بازگرداند، هشدار داد که اگر دیگر کشورهای عضو توافق بویژه اروپایی ها به تعهدات خود عمل نکنند، تعهدات هسته ای اش را طبق برجام کاهش می دهد. 

در این چارچوب و بعد از بی عملی اروپا، ایران در سه مرحله تعهدات هسته‌ای خود را کاهش داده و تاکید کرده که در صورت عدم اقدام عملی اروپا برای فراهم کردن امکان فروش نفت، مرحله چهارم را عملی خواهد کرد.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.