محمدی: برای حضور موفق در المپیک تغییر وزن برخی کشتی‌گیران قطعی است

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه هدف اصلی ما اکنون کسب چهار سهمیه باقیمانده المپیک در همان گزینشی قاره آسیا است گفت: برای حضور بهتر در المپیک به طور حتم برخی از کشتی‌گیران با تغییر وزن روبه رو خواهند شد.

پرسش: «غلامرضا محمدی»در خصوص برگزاری لیگ برتر باشگاه‌های کشور افزود: تعامل خوبی با سازمان لیگ برای برگزاری لیگ کشتی داریم و بعد از آن نیز جام باشگاه‌های جهان را پیشرو خواهیم داشت.

وی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشتی‌گیران منبع درآمدی ندارند. مگر چند نفر از کسانی که در لیگ حضور دارند به تیم ملی می‌رسند؟ و یا چند نفر از ملی‌پوشان مدال می‌گیرند؟ به هر حال باید این تعامل وجود داشته باشد تا کشتی‌گیران بتوانند منبع درآمدی داشته باشند.

محمدی در خصوص برنامه تیم ملی برای کسب سهمیه المپیک گفت: همه هدف ما کسب هر ۴ سهمیه باقیمانده در همان گزینشی نخست که فروردین ماه در کشور چین برگزار می‌شود، است و تمام توانمان را گذاشتیم تا به این هدف برسیم. کار بسیار سختی پیش رو داریم چرا که سایر کشورهایی که در اوزان مختلف سهمیه المپیک نگرفته‌اند نیز به طور قطع با تمام توان و ظرفیت خود حضور پیدا خواهند کرد.

وی در خصوص ارتقا فنی ملی‌پوشان در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ در نورسلطان قزاقستان، خاطر نشان کرد: خدا را شکر با تمرینات خوبی که برگزار شد، ملی‌پوشان هم در دست‌ها خوب کار می‌کردند و هم به پاها خوب می‌رسیدند و از همه مهمتر اینکه خیلی سبک و با انگیزه به روی تشک می‌رفتند و از سوی دیگر  همه کادر فنی، مدیر فنی و همه مسوولان فدراسیون با یکدیگر همدل بودیم.

دارنده چهار مدال پیکارهای جهانی ادامه داد: این جسارت و شهامت در ملی‌پوشان وجود داشت که به میدان جنگ می‌روند. هر چند در برخی از وزن‌ها انتظارها برآورده نشد اما در مجموع ارزیابی ما نسبت به عملکرد تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی جهان مثبت بود و امیدواریم این روند بهتر شود و هر مقدار که جلوتر می‌رویم کشتی به ثبات و پایداری می‌رسد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص تغییر اوزان تعدادی از ملی‌پوشان برای المپیک گفت: به طور قطع چنین اتفاقی رخ خواهد داد. چرا که ۶ وزن المپیکی داریم و در برخی از وزن‌ها تغییراتی وجود خواهد داشت اما این روند باید پروسه زمانی خودش را طی کند تا در میادین مختلف ملی‌پوشان به شرایط واقعی و آرمانی خود برسند.

وی در خصوص حضور دوباره «رضا یزدانی» در تیم ملی گفت: او باید خودش در این رابطه تصمیم‌گیری کند و در صورت حضور آیا می‌تواند ادامه دهد یا خیر.  

محمدی در خصوص پیش‌بینی در مورد نتایج تیم ملی در المپیک نیز اظهار داشت: الان نمی‌شود چیزی را پیش‌بینی کرد چرا که در ابتدا باید سهمیه‌های باقیمانده را بگیریم و بعد برای موفقیت در المپیک آماده شویم. کار بسیار سختی داریم و انتظارها بالاست و باید حمایت شویم.

نخستین مسابقه‌های گزینشی کشتی برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو روزهای ۲۳ تا ۳۱ شهریور ماه در رقابت‌های جهانی در کشور قزاقستان برگزار شد که در کشتی فرنگی «علیرضا نجاتی» در وزن ۶۰ کیلوگرم، «محمدعلی گرایی» در وزن ۷۷ کیلوگرم و «امیر قاسمی منجزی» در وزن ۱۳۰ کیلوگرم و در کشتی آزاد «رضا اطری» در وزن ۵۷ کیلوگرم و «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم سهمیه المپیک را گرفتند.

کشتی فرنگی در وزن‌های ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم و کشتی آزاد در وزن‌های ۶۵، ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نگرفته‌اند.

در رقابت‌های جهانی قزاقستان نفرات اول تا پنجم کشتی‌گیران آزاد (۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم)، فرنگی (۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم) و زنان (۵۰، ۵۳، ۵۷، ۶۲، ۶۸ و ۷۶ کیلوگرم) در ۱۸ وزن المپیکی (مجموعا ۱۰۸ نفر) سهمیه المپیک را کسب کردند.

طبق بخشنامه اعلامی اتحادیه جهانی کشتی در زمینه کسب سایر سهمیه‌های المپیک، ۲ رقابت قاره‌ای و جهانی پیش روی کشتی‌گیران است و نفرات اول و دوم این مسابقات سایر سهمیه‌ها را کسب خواهند کرد.

۴ رقابت گزینشی قاره ای برای قاره‌های آسیا، اروپا، آمریکا، و آفریقا- اقیانوسیه خواهد بود و یک رقابت جهانی نیز به میزبانی کشور بلغارستان برگزار می‌شود.

بر اساس برنامه اعلامی، نمایندگان کشورمان می‌بایست در اوزانی که سهمیه المپیک را کسب نکرده‌اند در رقابت‌های قاره‌ای گزینشی که روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین ۹۹ در شهر «شی آن» چین برگزار میشود، شرکت کنند و اگر نتوانند سهمیه‌های خود را در این مسابقات کامل کنند، باید در آخرین فرصت و در رقابت‌های جهانی گزینشی که روزهای ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۹ در شهر صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد، حضور یابند.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.