کلاهبردار ۴ میلیارد ریالی به کشور مسترد شد

رئیس پلیس بین الملل ناجا از استرداد کلاهبردار متواری به کشور خبر داد و گفت: در کمتر از چهار ماه این کلاهبردار به کشور استرداد و به طور قانونی به مقامات قضایی تحویل شد.

پرسش: سردار هادی شیرزاد درباره نحوه این استرداد توضیح داد: در پی اعلام مقام قضایی کشور مبنی بر اینکه فردی متهم به کلاهبرداری به یکی از کشورهای منطقه متواری شده، پلیس بین الملل ناجا طی هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی متهم را به کشور مسترد کرد.  

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، وی افزود: شاکی این پرونده، دارای یک دختر 11 ساله با بیماری صعب العلاج بود و به منظور تهیه داروی خارجی، مجبور به فروش منزل مسکونی خود می‌شود. سپس در کانال تلگرام با سایتی آشنا شده که در آن داروهای خاص را تهیه و توزیع می‌کند. شاکی، پس از تهیه دلار، از طریق یک صرافی مبلغ را به حساب اعلامی در آن سایت حواله می کند. وی پس از پیگیری داروها متوجه می‌شود، طرف مقابل نه تنها دارویی را تهیه نکرده بلکه از استرداد مبلغ نیز خودداری می‌کند.

رئیس پلیس بین الملل ناجا افزود: با بررسی های انجام شده و استفاده از ظرفیت سازمان اینترپل، متهم بلافاصله در یکی از کشورهای منطقه ردیابی، شناسایی و حکم جلب بین المللی یا همان اعلان قرمز علیه وی صادر و موضوع تحت تعقیب بین المللی متهم به اینترپل کشور محل اختفا نیز ارسال شد.

سردار شیرزاد بیان کرد: با هدایت عملیاتی اداره تحقیقات جنایی پلیس بین‌الملل ناجا بر اساس اعلان قرمز صادره علیه متهم و همچنین رایزنی های پلیسی در کمتر از چهار ماه، این کلاهبردار به کشور استرداد و قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

وی گفت: سایت‌های تبلیغاتی و تجاری محل امنی برای اعتماد شهروندان نیست.

#####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.