شرکت هواپیمایی دوبی: مسافری به نام روح ‎الله زم در پرواز ما نبوده

از روز گذشته شایعه‌‌ای درباره احتمال فرود اضطراری پرواز باکو- دوبی شرکت هواپیمایی فلای دوبی در شیراز برای تحویل موسس کانال تلگرامی آمدنیوز در شبکه‎های اجتماعی دست‎به‌دست شده است.

پرسش:شرکت هواپیمایی( فلای) دوبی شایعه سفر روح الله زم، موسس کانال تلگرامی آمدنیوز با این شرکت هواپیمایی در روز ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) را تکذیب کرد.

پرواز شماره اف‌زد ۷۱۰ این شرکت هواپیمایی بین باکو و دوبی به دلیل نقص فنی در آن روزمجبور به فرود اضطراری در شیراز شد.

شرکت فلای دوبی در پاسخ به بی بی سی ضمن بیان اینکه مسافری به نام روح الله زم در این پرواز نبوده، تاکید کرده که تمامی مسافران این هواپیما پس از برطرف شدن نقص فنی به هواپیمایی دیگری به مقصد نهایی (دوبی) خود رسیدند.

از روز گذشته شایعه‌‌ای درباره احتمال فرود اضطراری پرواز باکو- دوبی شرکت هواپیمایی فلای دوبی در شیراز برای تحویل موسس کانال تلگرامی آمدنیوز در شبکه‎های اجتماعی دست‎به‌دست شده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دو‌شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای از دستگیری این مخالف سیاسی خبر داد و نوشت "سازمان اطلاعات سپاه" او را در یک عملیات "اطلاعاتی هوشمندانه" دستگیر کرده است. سپاه پاسداران در این اطلاعیه گفت که توانسته "سرویس های اطلاعاتی دشمن" را در این دستگیری شکست دهد.

روزنامه فرانسوی لافیگارو دیروز گزارش داد که وزارت کشور فرانسه تایید کرده که آقای زم به عراق سفر کرده بود.

این روزنامه به نقل از منابعی می نویسد که او فریب ماموری را خورد که او را قانع کرد می تواند با آیت الله سیستانی مرجع تقلید دیدار کند و برای همین به نجف سفر کرد.

علی مطهری نماینده مجلس روز سه شنبه در گفتگو با  فارس ضمن استقبال از بازداشت زم هشدار داده که "به نظر من باید مراقب باشند اتفاقاتی مانند اتفاقی که برای مازیار ابراهیمی و همکاران او افتاد در اینجا رخ ندهد."

او گفت: "اگر بنا است اعترافاتی از روح‌الله زم بگیرند باید با روش درست انجام شده و آن قضیه دیگر تکرار نشود."

مازیار ابراهیمی، یکی از بازداشت شدگان پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای اخیرا در گفتگو با بی بی سی از شکنجه و فشار وزارت اطلاعات برای اعترافات ساختگی و همچنین پرونده‌سازی دستگاه قضایی علیه خود در سال 91 سخن گفت.

روح‌الله زم، فرزند محمدعلی زم، روحانی شناخته شده فرهنگی پس از حوادث انتخابات ۱۳۸۸برای مدتی بازداشت و سپس از کشور خارج شد و به مالزی رفت و سپس عازم فرانسه شد و در آنجا سایت و سپس کانال تلگرامی آمدنیوز (صدای مردم) را راه‌اندازی کرد.

در سالهای اخیر روح‌الله زم اعلام کرده بود که مدیریت کانال آمد نیوز را واگذار کرده است و سردبیر آن نیست، ادعایی که از طرف مقامات کشورمان پذیرفته نشده بود.

کانال تلگرامی آمدنیوز در جریان اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶ بیش از ۲ میلیون عضو داشت. مقامات کشور در همان زمان از تلگرام خواستند که این کانال مسدود شود. آمدنیوز پس از آن با نامی دیگر فعالیتش را از سرگرفت. 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.