کدخدایی: اختلافی میان شورای نگهبان و رئیس جمهوری نیست

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی درباره اختلاف شورای نگهبان با رئیس جمهوری گفت: اختلاف هیچ‌گاه نیست و تنها بیان نظرات است.

پرسش: عباسعلی کدخدایی در حاشیه کنفرانس تخصصی کنوانسیون سازمان ملل درباره موافقتنامه های حل و فصل بین المللی ناشی از میانجیگری (کنوانسیون سنگاپور) که صبح امروز در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه دلیل مخالفت شورای نگهبان با تاسیس وزارت بازرگانی چه بوده است؟ گفت: بدلیل اینکه وزارت بازرگانی در تبصره یک ماده واحده، بحث را به صورت کلی به وزارتخانه‌ها برای تفکیک وظایف آنها تفویض کرده بودند و به استناد اصول ۱۳۳ و ۸۵ قانون اساسی، این موضوع مغایر قانون اساسی تشخیص داده شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، وی افزود: امیدوار هستیم مجلس شورای اسلامی بتواند این موضوع را اصلاح کرده و سریع‌تر روند کار پیش برود.

سخنگوی شورای نگهبان درباره پایان مهلت بررسی لوایح مربوط به اف ای تی اف اظهار داشت: این موضوع را از مجمع تشخیص مصلحت نظام بپرسید. نظر شورای نگهبان قبلاً بیان شده و اکنون نظر خاصی ندارم.

کدخدایی در پاسخ به سوالی درباره بحث و اختلافی که میان وی و رئیس جمهوری در روزهای اخیر مطرح شده، گفت: اختلاف هیچ‌وقت نیست و تنها بیان نظرات است.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.