گرایش دختران ایران به فراگیری فنون دفاع شخصی

آموزش فنون دفاع شخصی با ورزش های رزمی که از سالها پیش بین دختران و زنان ایرانی رواج یافته است و در هرحال نوعی ورزش قلمداد می شود فرق می کند و معطوف به یادگیری فنون حفاظت از خود است.

پرسش: فراگیری فنون دفاع شخصی در بین دختران ایرانی بطرز معناداری رو به گسترش گذاشته است.

آموزش فنون دفاع شخصی با ورزش های رزمی که از سالها پیش بین دختران و زنان ایرانی رواج یافته است و در هرحال نوعی ورزش قلمداد می شود فرق می کند و معطوف به یادگیری فنون حفاظت از خود است.

در یکی از جالب ترین رویدادهای مربوط به  فراگیری دفاع شخصی از سوی دختران در ایران، مسابقات لیگ دفاع شخصی بانوان است که برای نخستین بار  در کشور برگزارمی شود.

نخستین مسابقات لیگ دفاع شخصی بانوان در مجموعه ورزشی امام علی (ع) تهران با حضور تیم های بانوان استان تهران از سوی هیات جودوی استان  برگزار شد.

سعید رجبی رییس کمیته دفاع شخصی استان تهران  اعلام کرد، این مسابقات برای اولین بار در کشور برگزار میگردد که امیدواریم در سالهای آینده میزبان لیگهای کشوری باشیم.

روز جمعه ۱۹مهرماه در پایان دور رفت تیمهای ریحانه النبی، بیمه سرمد و دیهیم بترتیب جایگاه های اول تا سوم را از آن خود کردند.

 

 

فخری السادات میرمهدی رییس کمیته داوران در حوزه بانوان دفاع شخصی استان تهران نیز با اشاره به ارتقا سطح داوری بانوان که سیاست اصلی برگزاری این لیگ در بخش داوری بانوان  بود اعلام کرد، علاوه بر مسابقات در بخش مبارزه مشغول طراحی مسابقات نمایشی دفاع شخصی بوده و در روزهای آتی برگزاری مسابقات نمایشی ابلاغ خواهد شد و همچنین استقبال بانوان را از کلاسهای دفاع شخصی قابل تحسین دانست.
 درمسابقات این هفته لیگ سه تیم بیمه سرمد، ریحانة النبی و طلوع در رقابت های انفرادی بر تیم های مقابل پیروز شدند
روز جمعه در مجموع ٢٧ مسابقه انفرادی برگزار شد.
مسابقات دفاع شخصی لیگ بانوان استان تهران زیر نظر هیات جودو استان به ریاست محمد بلوطی برگزار می شود.

فخری السادات میرمهدی رییس کمیته داوران در حوزه بانوان دفاع شخصی استان تهران نیز با ابراز اشاره به افزایش علاقمندان این رشته ورزشی به خصوص در بین بانوان ابراز امیدواری کرد، این رشته ورزشی بتواند جایگاه خود را در رشته های ورزشی رزمی بیابد. .
مسایقات دفاع شخصی لیگ بانوان استان تهران زیر نظر هیات جودو استان به ریاست محمد بلوطی برگزار می شود.

 


دفاع شخصی که در سال های اخیر بخصوص در بین بانوان رواج بی سابقه ای داشته است ،  جزو هنرهای رزمی و شامل تکنیک‌هایی برای دفاع از خود هستند. برخی از سبک‌های رزمی در وهلهٔ اول به‌ منظور دفاع شخصی تمرین می‌شوند و برخی دیگر ورزش‌های رزمی یا مبارزه‌ای هستند که تکنیک های آنها برای دفاع شخصی نیز استفاده می شود.
در دفاع شخصی، ترکیبی از تکنیک‌های رشته‌های مختلف رزمی را تمرین می‌کنند و همچنین تمرینات خود را با توجه به سبک زندگی، شغل، سن، جنسیت و توانایی‌های فیزیکی و ذهنیِ هر شخص، اختصاصی می‌کنند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.