۵۰ درصد آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ حمایت می کنند

نتایج نظرسنجی جدید تارنمای «پولیتیکو» و شرکت «مورنینگ کانسالت» نشان می دهد که نیمی از آمریکایی‌ها از استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و برکناری او از قدرت حمایت می کنند.

پرسش: نتایج این نظرسنجی که در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری انجام شد، نشان می دهد که ۵۰ درصد رای دهندگان ثبت نام شده، از اقدام سنا در برکناری ترامپ از قدرت حمایت می کنند.

به گزارش امروز (چهارشنبه) تارنمای پولیتیکو، این نتایج گویای مخالفت ۴۳ درصدی با برکناری ترامپ از قدرت بود و هفت درصد گفتند که هنوز برای اعلام نظر خود مردد هستند.

در این نظرسنجی مشخص شد نیمی از آمریکایی ها با تشدید تحقیقات استیضاح ترامپ موافق هستند و از رای گیری مجلس نمایندگان درباره استیضاح وی حمایت می کنند.

به همین ترتیب ۴۴ درصد رای دهندگان مخالفت خود را با روند تحقیقات ابراز کردند و ۴۳ درصد گفتند که مخالف پیگیری استیضاح در مجلس نمایندگان آمریکا هستند.

 در کنار اختلافات در نظرسنجی پولیتیکو و مورنینگ کانسالت درباره موضوع استیضاح ترامپ، اکثریتی قوی عملکرد ترامپ را در یک هفته گذشته رد کردند.

از هر ۱۰ آمریکایی ۶ نفر (۵۸ درصد) گفتند که برای رئیس جمهوری آمریکا مناسب نیست که چین یا اوکراین را وادار به تحقیقات درباره «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و «هانتر بایدن» پسر او کند.

فقط ۲۸ درصد فکر می کنند که عملکرد او مناسب بوده است.

شاخص محبوبیت ترامپ در این نظرسنجی ۴۱ درصد بود که به نظرسنجی هفته گذشته شباهت داشت اما ۵۷ درصد از رای دهندگان عملکرد شغلی ترامپ را نمی پذیرند و در بین این افراد ۴۶ درصد قویا مخالفت خود را ابراز کردند.

نظرسنجی پولیتیکو و مورنینگ کانسالت از بین یکهزار و ۹۹۱ رای دهنده ثبت نام شده و با ضریب خطای مثبت و منفی دو درصد انجام شده است.  

این نظرسنجی جدیدترین نظرسنجی عمومی است که نشان می دهد اکثریت از تحقیقات دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا حمایت می کنند.

این تحقیقات از ماه گذشته میلادی و در بحبوحه بروز شواهدی درباره استفاده ترامپ از قدرت برای فشار بر دولت های خارجی به منظور تحقیقات درباره رقبای سیاسی وی آغاز شده است.

نتایج نظرسنجی جدید نشان از اختلافات بر پایه خط مشی های حزبی حکایت دارد به طوری که ۸۴ درصد رای دهندگان دموکرات و ۱۶ درصد جمهوری خواهان و ۴۵ درصد افراد مستقل از تحقیقات استیضاح حمایت کردند.

در حالیکه میزان مخالفت با این تحقیقات به ترتیب نزد دموکرات ها ۱۲ درصد، جمهوریخواهان ۸۱ درصد و افراد مستقل ۴۳ درصد بود.  

اکنون حمایت از رای گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ در بین دموکرات ها افزایش یافته و از ۸۴ درصد به ۸۸ درصد رسیده است.

اما چنین حمایتی در بین جمهوریخواهان از ۱۶ درصد به ۱۲ درصد رسیده است. افراد مستقل نظرات مختلفی دارند به طوری که ۴۴ درصد از روند استیضاح مجلس نمایندگان حمایت می کنند و ۴۲ درصد مخالف آن هستند.  

به همین ترتیب، دموکرات ها از رای گیری سنا برای کنار گذاشتن ترامپ از قدرت حمایت می کنند (۸۸ درصد).

در بین جمهوریخواهان فقط ۱۲ درصد از روند برکناری ترامپ از قدرت حمایت می کنند و ۸۳ درصد مخالف آن هستند.

۴۳ درصد افراد مستقل مخالف حمایت از برکناری ترامپ از سوی  سنا و ۴۴ درصد موافق آن هستند.

با این حال نظرسنجی های دیگری از اختلافاتی درباره برکناری ترامپ از قدرت حکایت دارند.

نظرسنجی واشنگتن پست و «مدرسه شار»(Schar School) که روز گذشته (سه شنبه) منتشر شد نشان داد اکثریت آمریکایی (۵۸ درصد) می گویند کنگره باید تحقیقات درباره استیضاح را شروع می کرد.

نتایج نظرسنجی دانشگاه «کوئین پیاک» نیز که روز گذشته منتشر شده نشان می دهد ۴۵ درصد رای دهندگان می گویند ترامپ باید استیضاح شود و ۴۹ درصد نظر مخالف این نظر را دارند.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.