افزایش فوق العاده زایران ایرانی اربعین با وجود ناآرامی های چندروزگذشته عراق

دراین رابطه  رییس سازمان حج و زیارت کشور گفت: از مجموع ۲.۴میلیون زائر اربعین حسینی که تاکنون درسامانه سماح نام نویسی کرده اند که ۸۶۰ هزار نفر آنان خواهران زائر هستند.

پرسش: باوجود بروز ناآرامی های سراسری چند روز گذشته آمار اعلام شده نشان از افزایش فوق العاده زایران ایرانی مراسم  اربعین حسینی امسال دارد.

دراین رابطه  رییس سازمان حج و زیارت کشور گفت: از مجموع ۲.۴میلیون زائر اربعین حسینی که تاکنون درسامانه سماح نام نویسی کرده اند که ۸۶۰ هزار نفر آنان خواهران زائر هستند.

 

علیرضا رشیدیان در جریان بازدید از روند عزیمت زائران اربعین حسینی از پایانه چذابه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نام نویسی در سامانه سماح که شرط لازم و اساسی برای سفر زائران اربعین حسینی به شهرهای مقدس عراق است همچنان ادامه دارد افزود: عزیمت زائران به عتبات عالیات در هر چهار پایانه زمینی و همچنین مسیرهای هوایی در فضایی از معنویت که برادران عراقی در آن نقش آفرینی کرده اند ادامه دارد.

وی افزود: برابر گزارش های رسیده ، به لطف الهی و هوشیاری مردم عراق ، امنیت در آن سوی مرزها حاکم است و هیچ خللی در عزیمت زائران اربعین حسینی به عراق پیش نیامده است.

رشیدیان اظهار داشت: با وجود توطئه های که دشمنان طراحی کردند و سر و صداهایی به راه انداختند مردم عراق هوشیارانه عمل کردند و خیلی زود بر اوضاع مسلط شدند و غائله را جمع کردند و هم اکنون میزبان زائران امام حسین (ع) هستند وبرابر آنچه گزارش های رسمی حکایت می کند امنیت کامل در آن سوی مرزها برقرار است.
رییس سازمان حج و زیارت در ادامه با استناد به آمار تردد زائران اربعین گفت: خروجی زائران از پایانه های رسمی تا امروز(از اول تا نهم صفر) در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۴۰ درصد رشد داشته است.

رشیدیان گفت: اربعین یک اجتماع انسانی بی نظیر در جهان است و همه محبان اهل بیت (ع) ، برادران اهل سنت و حتی اهل کتاب(مسیحی و یهودی) در این راهپیمایی و تجمع انسانی و دینی گرداگرد هم جمع می شوند و دریک حرکت نمادین و صلح آمیز و مملو از محبت و عشق بر ادامه راه امام حسین(ع) تاکید می کنند.
وی به عظمت این راهپیمایی که در برخی مسیرهای منتهی به چذابه که تا ۸۰ کیلومترپیاده روی  می رسد  اشاره کرد و افزود:در نجف اشرف تا کربلا نیز مسیر ۸۰کیلومتری نیز مملو از محبان و دوستداران امام حسین(ع) است.
حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب بزرگوار آن حضرت ، به اوج خود خواهد رسید.
طبق تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ، ۲۷مهرماه روز اربعین حسینی است. در عراق نیز همین روز ، اربعین است.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.