واکنش عجیب شهرداری تهران؛ اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ادعاست

سخنگوی وزارت امورخارجه دیروز در اظهاراتی تعطیل و قرق کردن بوستان بهشت مادران برای حضور همسر وزیرامورخارجه و دیپلمات را بدون اطلاع دکتر طریف رد کرده ه و از این بابت عذرخواهی کرده بود.

پرسش: درپی قرق بوستان بهشت مادران برای همسر دکتر طریف وزیرامورخارجه و همسران دیپلمات ها و عذرخواهی ایشان از این اقدام شهرداری بدون اطلاع آنها، شهرداری تهران با واکنش شتابزده و عصبی در اظهاراتی آن را ادعا خواند.

سخنگوی وزارت امورخارجه دیروز در اظهاراتی تعطیل و قرق کردن بوستان بهشت مادران برای حضور همسر وزیرامورخارجه و دیپلمات را بدون اطلاع دکتر طریف رد کرده ه و از این بابت عذرخواهی کرده بود.

حال روابط عمومی شهرداری منطقه ٣ در پی آنچه  ادعای برخی رسانه‌های منتقد دولت مبنی بر قرق بوستان بهشت مادران تهران برای برنامه همسران دیپلمات‌ها خوانده ، با صدور اطلاعیه ای گفته این ادعا خلاف واقع است و تکذیب می شود.

معلوم نیست که چرا روابط عمومی شهرداری تهران چرا در این خصوص همه رسانه هایی که به حقوق مردم توجه دارد منتقد دولت معرفی کرده است و اساساً منتقد دولت بودن چه ربطی به منتقد شهرداری بودن دارد. این درحالیست که رسانه های حامی دولت نیز از این اقدام شهرداری انتقاد کرده بودند.

به گزارش سه شنبه شب روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به درخواست وزارت محترم امور خارجه مبنی بر برگزاری گردهمایی در محل بوستان بهشت مادران توسط انجمن بانوان دیپلمات وزارت خارجه و همسران سفرا  در روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۷/۱۶  از ساعت ۱۰ تا ۱۳، جهت تسهیل و کنترل تردد مدعوین  تردد از درب شمالی مجموعه محدود شد، ولی تردد از درب شرقی برای شهروندان بلامانع بود و محدودیتی اعمال نشد و در پایان مراسم در ساعت  ۱۳ نیز تردد از درب شمالی مجموعه به حالت عادی بازگشت.

بنا به توضیحات فوق، قرق بوستان جهت حضور همسر وزیر خارجه صحت نداشته است.

پیش ازآن؛ سخنگوی وزارت امور خارجه هم در پی تعطیلی پارک‌ بهشت مادران تهران به خاطر حضور همسران دیپلمات‌ها گفت: دکتر ظریف از این اقدام بی‌خبر بوده و پس از اطلاع به شدت با آن مخالف کرده و دستور داده است که از این به بعد چنین اقدامات ناموجهی که حقوق شهروندان را خدشه دار می‌کند، تکرار نشود.

سید عباس موسوی با اشاره به خبر منتشره درباره بستن این بوستان برای حضور همسر وزیر امور خارجه اظهار داشت: موضوع را پیگیری کردم. همسر آقای دکتر ظریف رئیس انجمن زنان دیپلمات است که مراسمی را با حضور  همسران ۳۸ سفیر و دیپلمات خارجی در بوستان مذکور برنامه‌ریزی کرده و شهرداری منطقه از روی محبت پارک را در طول برگزاری آن برنامه تعطیل کرد.

وی افزود: دکتر ظریف از این اقدام بی‌خبر بوده و پس از اطلاع به شدت با آن مخالف کرده است و دستور داده که از این به بعد چنین اقدامات ناموجهی که حقوق شهروندان را خدشه دار می‌کند تکرار نشود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین گفت: «دکتر ظریف و همسرشان از تمامی شهروندان و بانوان محترم تهرانی پوزش می‌خواهند.»

یکی از خبرگزاری ها در خبری اعلام کرده بود که بوستان بهشت مادران به دلیل حضور همسر آقای ظریف و به دستور شهردار منطقه ۳ تعطیل شده است.

 

 

###

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.