الیزابت وارن از جو بایدن پیش افتاد

نتایج نظرسنجی جدید نشان می دهد که «الیزابت وارن» سناتور دموکرات نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سال 2020 برای نخستین بار از «جو بایدن» رقیب دموکرات و پیشتاز خود، جلو افتاده است.

پرسش: نتایج نظرسنجی مشترک «سی ان ان»، روزنامه صبح ایالت ایووا موسوم به «دی موینز رجیستر» و موسسه نظرسنجی «مدیکام» درباره نامزدهای حزب دموکرات در ایالت ایووا که در همین روز منتشر شده، نشان می دهد که وارن مورد حمایت ۲۲ درصد از رای دهندگان ایالت آیووا است در حالیکه بایدن اولویت اصلی ۲۹ درصد از رای دهندگان این ایالت را تشکیل می دهد.

به گزارش روز گذشته(شنبه) تارنمای آمریکایی هیل، هر چند این نتایج با ضریب خطای چهار درصد بدست آمده، اما این نخستین بار است که معلوم می شود بایدن در صدر نامزدهای دموکرات ها در ایالت آیووا قرار ندارد.

۴۲ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که وارن گزینه اول یا دوم آنها خواهد بود در حالیکه بایدن گزینه اول یا دوم ۳۰ درصد از رای هندگان احتمالی بوده است.

این نتایج حکایت از آن داشت که  «برنی سندرز» سناتور مستقل از ایالت ورمونت با کسب ۱۱ درصد آرا، «پیت بوتیجیج» شهردار شهر ساوت بند با ۹ درصد آرا و «کامالا هریس» سناتور دموکرات با کسب ۶ درصد آرا در رده های بعدی قرار دارند.

بایدن در سه نظرسنجی قبلی روزنامه «دی موینز رجیستر» از وارن جلوتر بوده اما حمایت از وارن افزایش یکنواختی داشته است.

در نظرسنجی دسامبر(دی - بهمن ۹۷) گذشته حمایت از وارن هشت درصد و در نظرسنجی ماه مارس (فروردین ۹۸) به ۹ درصد افزایش یافت.

در نظرسنجی ژوئن (خرداد) حمایت از این سناتور دموکرات به ۱۵ درصد افزایش یافت.

میزان حمایت این سناتور اهل ماساچوست آمریکا نیز در نظرسنجی های چند ماه گذشته د سطح ملی افزایش یافته است.

فردی که این نظرسنجی را انجام داده به روزنامه دی موینز رجیستر گفته که این نتایج اولین «تغییر عمده» در رقابت های درون حزبی دموکرات ها را نشان می دهد.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۸ سپتامبر (۲۳ تا ۲۷ شهریور) با مشارکت ۶۰۲ نفر از رای دهندگان احتمالی انجام شده است.

در بیشتر نظرسنجی ها بایدن رقیب پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بوده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا قرار است ١٣ آبان سال ١٣٩٩ (سوم نوامبر سال ۲۰۲۰) برگزار شود.

تازه ترین نظرسنجی شبکه خبری فاکس نیوز نشان داد که محبوبیت بایدن در رقابت های اولیه درون حزبی دموکراتها باز هم کاهش یافته است.

این نتایج گویای آن بود که بایدن همچنان رقیب پیشتاز دموکرات ها در رقابت های اولیه است اما فاصله برنی سندرز و وارن با او  کمتر شده است.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.