وزیر خارجه آمریکا ادعاهای واهی خود علیه ایران را تکرار کرد

وزیر خارجه آمریکا امروز (پنج شنبه) در دیدار با ولیعهد سعودی ضمن تکرار ادعاهای واهی خود و اتهام زنی به ایران، از اقدامات عربستان برای دعوت کارشناسان بین المللی برای تعیین منشأ حملات حمایت کرد.

پرسش: "مایک پمپئو" در این دیدار ضمن محکوم کردن حمله انصارالله یمن به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان، بر حمایت ایالات متحده در برقراری ثبات و امنیت منطقه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، "محمد بن سلمان" نیز در این دیدار گفت که این حملات امنیت منطقه را نشانه رفته و به انرژی و اقتصاد جهانی خسارت وارد کرده است.

 وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب وارد عربستان شد و در بدو ورود به این کشور با تکرار اتهام های واهی علیه جمهوری اسلامی ایران، حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان را «اقدامی جنگی» قلمداد کرد.

جنبش انصارالله یمن شنبه گذشته در واکنش به تجاوز نظامی سعودی و محاصره یمن و ادامه حملات هوایی سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه های «بقیق» و «خریص» در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد که در نتیجه ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد و بهای نفت در بازار جهانی افزایش و شاخص بورس عربستان بیش از ۲ درصد کاهش یافت.

نیروهای انصارالله یمن روز دوشنبه عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت متوقف نشدن تجاوز نظامی، تهدید کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  ضمن رد اتهام‌زنی های بی اساس مبنی بر نقش داشتن ایران در انجام حملات به تاسیسات نفتی آرامکو تاکید کرد: اگر تهدیدی علیه ایران مطرح شود، با همان قاطعیتی که به تجاوز اندک پهپاد آمریکایی پاسخ دادیم، جواب خواهیم داد.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.