مرکل: آلمان همواره به دنبال تنش زدایی و راه حل سیاسی است

صدراعظم آلمان با اشاره به حملات هوایی به تاسیسات نفتی عربستان گفت که کشورش همواره به دنبال یافتن راه حل دیپلماتیک برای رفع تنش ها است.

پرسش: انگلا مرکل صدراعظم آلمان در دیدار با عبدالله دوم پادشاه اردن گفت که «آلمان همیشه خواهان تنش‌زدایی است و عمیقا باور دارد که راه‌حل‌های درازمدت از مسیر سیاسی می‌گذرند.»                          

به گزارش سه شنبه شب  شبکه دویچه وله آلمان، صدراعظم آلمان با اشاره به تحولات چند روز گذشته در منطقه خلیج فارس گفت: «ترجیح ما دیپلماسی است و می‌کوشیم چنین فرایندی را پیش ببریم.»

پس از حملات پهپادی به پالایشگاه‌های خریص و بقیق عربستان، تنش در خلیج فارس بالا گرفته است. در حالی که نیروهای یمنی مسئولیت این حملات را برعهده گرفته‌اند اما رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه آمریکا انگشت اتهام را به سوی ایران گرفته‌اند.

مرکل خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران را مانعی خواند که طرف های حاضر در برجام باید بر آن فائق بیایند.

یگان  پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز شنبه ۲۳ شهریور ماه در عملیاتی با عنوان "توازن بازدارندگی دوم " پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" وابسته به شرکت نفتی "آرامکو" عربستان را هدف ۱۰ پهپاد خود قرار داد. دو  پالایشگاه بقیق و خریص به ترتیب در ۷۰ و ۲۷۰ کیلومتری ظهران در شرق عربستان و درجنوب خلیج فارس  واقع هستند.

در پی این حملات، حدود ۵۰ درصد از صادرات نفت خام عربستان به بازارهای جهانی متوقف شد.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.