فرمانده هوافضای سپاه:ممکن است درگیری ناگهانی باعث جنگ ایران و آمریکا شود

امیر علی حاجی‌زاده که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت افزود: «ما همواره خودمان را برای یک جنگ تمام‌عیار آماده کرده‌ایم.»

پرسش:فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با ابراز اینکه «نه ما و نه آمریکایی‌ها قصدی برای جنگ نداریم»، افزود: «البته ممکن است نیروهای در میدان که در تماس با هم هستند، دست به چنین اقدامی بزنند که در این صورت ممکن است جنگی شروع شود.»

امیر علی حاجی‌زاده که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت افزود: «ما همواره خودمان را برای یک جنگ تمام‌عیار آماده کرده‌ایم.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران همچنین بار دیگر گفت که «تمامی پایگاه‌های آمریکایی و شناورهای آنها تا فاصله دو هزار کیلومتری زیر برد موشک‌های ما قرار دارد».

سپاه پاسداران روز سی‌ام خرداد امسال از سرنگون کردن یک پهپاد تجسسی آمریکا از نوع «گلوبال هاوک موسوم به ام ‌کیو ۴ سی ترایتن» پس از «ورود به قلمرو هوایی ایران» خبر داد

امیرعلی حاجی‌زاده با اشاره به آن رخداد،در ادامه سخنانش گفت که «در آفند، نیروهای عمل‌کننده، قبل از عملیات دستور می‌گیرند ولی در پدافند ممکن است یک افسر جزء عمل‌کننده، بنا بر دستورالعمل، آتش‌به‌اختیار عمل کند. در موضوع زدن پهپاد آمریکایی نیز همین اتفاق افتاد و خود من بعد از زدن پهپاد متوجه شدم».

او همچنین گفت که نیروهای سپاه پس از سرنگون کردن پهپاد آمریکایی در خرداد ماه، دو پایگاه نظامی و یک ناو آمریکا در منطقه را نیز هدف‌گیری کرده بودند.

حاجی‌زاده توضیح داد: «بعد از ساقط‌کردن پهپاد آمریکایی، به‌طور مشخص پایگاه العدید (پایگاه آمریکایی‌ها در قطر)، پایگاه الظفره (پایگاه آمریکایی‌ها در امارات) و یک ناو آمریکایی در دریای عمان نیز توسط موشک‌های سپاه هدف‌گیری شده بود».

وی اضافه کرد: «اگر آمریکایی‌ها حتی یک زمین خالی ما را هم می‌زدند، به آنها پاسخ می‌دادیم و در این صورت اگر آنها مجدداً جواب می‌دادند، جنگ شروع می‌شد.»

پیش از این نیز فرماندهان سپاه گفته بودند که نیروهای این نهاد پس از سقوط پهپاد آمریکایی و در آماده‌باش برای مقابله با اقدام احتمالی آمریکا تعدادی پایگاه‌های این کشور در منطقه را هدف گرفته بودند.

سقوط پهپاد آمریکایی با آتش نیروهای سپاه در اواخر خرداد ماه گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال وقوع جنگ میان دو کشور را شدت بخشید.

با این حال مقامات دو کشور احتمال وقوع جنگ بین دو کشور را رد کرده‌اند.

امیرعلی حاجی‌زاده نیز روز یک‌شنبه گفت که دو کشور قصدی برای جنگ ندارند اما ممکن است درگیری ناگهانی نیروهای دو طرف منجر به جنگ شود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.