به دلیل مواضع ضددولتی ورود زنان به ورزشگاه ها؛
یک منبع خبری: محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور بزودی برکنار می شود

این منبع احتمال جانشینی واعظی را توسط فریدون وردی نژاد که اکنون معاون سیاسی دفتر رییس جمهور است دارای احتمالا بالایی دانست  خصوصا اینکه روحانی شیوه مدیریتی و روش کار وردی نژاد را که از سالهای خیلی دور ارتباط کاری با وی داشته، می پسندد.

پرسش: محمود واعظی رییس دفتررییس جمهور به دلیل اظهارات مغایر با موضع دولت درمورد ورود زنان به ورزشگاه، بزودی برکنار می شود.

واعظی دیروز در پایان جلسه هیات دولت گفته بود که ورود زنان به ورزشگاه به مصلحت نیست، که این اظهارات درست نقطه مقابل اظهارات سه مقام دیگردولت که وظیفه اشان بیان مواضع دولت یا حوزه کاریشان این موضوع است، یعنی علی ربیعی ، معصومه ابتکار و مسعود سلطانی فرد بود که اظهاراتی خلاف وی و در واقع موضع جلسه هیات دولت را بیان کردند.

اظهارات بشدت محافظه کارنۀ محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور درحالی که خودسوزی و مرگ یک دختر علاقمند ورود به ورزشگاه فوتبال موجی از واکنش ها را در سطح جامعه و شبکه های اجتماعی ایجاد کرده، نه تنها موجب حیرت و واکنش منفی عمومی بلکه موجب تعجب اعضای هیات دولت بخصوص رییس جمهور و نیز ناراحتی وی شده است.

 

درحالی که علی ربیعی سخنگوی دولت و تنها فرد مسوول بیان مواضع دولت در قبال رویدادها، گفته بود؛« نظر دولت به طور کلی موافق حضور زنان در ورزشگاه است» و سلطانی فر هم در این جلسه با ارائه گزارشی به هیات دولت اعلام کرده بود: «زیرساخت‌ها برای ورود خانم‌ها به تمام استادیوم‌ها برای بازی‌های ملی و لیگ فراهم شده و اکنون هیچ ورزشگاهی نیست که این زیرساخت‌ها را نداشته باشد.   »...... واعظی در اظهاراتی در همین روز به خبرنگاران گفته بود مصلحت نیست که زنان به ورزشگاه بروند.

خود حسن روحانی نیز با بیان اینکه بر سختی و غصه مردم نیفزاییم با مقامات مربوطه دولت یعنی معصوبه ابتکار و مسعود سلطانی فر و علی ربیعی که مواضع مثبت در قبال ورود زنان به ورزشگاه ها گرفته بود ، نزدیک بود اما این اظهارات واعظی موجب برافروختن روحانی شده و باعث شده که با توجه عدم رضایت گذشته از وی، اینک کاتالیزور برکناری او را فراهم ببیند.

عده ای این سخن دیروز روحانی در جلسه هیات دولت را که «مردم به اندازه کافی با غصه و سختی مواجه هستند و نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود - باید حرف و ندای مردم را بهتر بشنویم» به حادثه اخیر خودسوزی و مرگ «دختر آبی»طالب ورود به ورزشگاه فوتبال ربط می دهند.

 در این شرایط یک منبع خبری روز پنجشنبه به «پرسش» گفت که با توجه به این اظهارات محمود واعظی، رییس جمهور در صدد برکناری وی برآمده است و واعظی احتمالاً به وزارت امورخارجه می رود و سمت قائم مقامی ظریف که مرتضی سرمدی بعلت بازنشستگی آن را ترک کرده بود، به عهده می گیرد.  

این منبع احتمال جانشینی واعظی را توسط فریدون وردی نژاد که اکنون معاون سیاسی دفتر رییس جمهور است دارای احتمالا بالایی دانست  خصوصا اینکه روحانی شیوه مدیریتی و روش کار وردی نژاد را که از سالهای خیلی دور ارتباط کاری با وی داشته، می پسندد.

وی همچنین جایگزینی علی ربیعی را محتمل دانست که روباط نزدیکی با حسن روحانی دارد اما چون او اخیرا به سمت سخنگویی رسیده و این بخش را تازه سامان داده است روحانی نمی خواهد ریسک بکند. البته در این میان از علی جنتی وزیر اسبق ارشاد که بعد از رفتن از ساختمان بهارستان همیشه در جوار ریییس جمهور در پاستور به او کمک فکری داده ، نیز نام برده می شود.

با این همه با توجه به سفر روزهای آینده  رییس جمهور به اجلاس پاییزه مجمع عمومی سازمان ملل این احتمال وجود دارد که  روحانی، واعظی بعد از انجام این سفر رسماً برکنار کند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.