روحانی آخرین تلاش مکرون را برای برقراری دیدار وی با ترامپ درسازمان ملل ناکام گذاشت

مکرون در تماس تلفنی دیشب بار روحانی تلاش داشت تا در ازای کاهش تحریم ها که روحانی خواستار لغو آنها بود، وی را به دیداری با ترامپ در مجمع عمومی عمومی سازمان ملل که هفته آینده آغاز می شود، ترغیب کند.م

پرسش:حسن روحانی رییس جمهوری آخرین تلاش امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه را برای برقراری دیدار وی با دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در جریان مجمع عمومی سازمان ملل ناکام گذاشت.

مکرون در تماس تلفنی دیشب بار روحانی تلاش داشت تا در ازای کاهش تحریم ها که روحانی خواستار لغو آنها بود، وی را به دیداری با ترامپ در مجمع عمومی عمومی سازمان ملل که هفته آینده آغاز می شود، ترغیب کند.م

روحانی رئیس جمهوری با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است، تاکید کرد: از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در تماس تلفنی "امانوئل مکرون" رئیس جمهور فرانسه با وی اظهار داشت: در صورتی که توافقات با اروپا نهایی شود، آماده ایم به تعهدات برجامی برگردیم  و جلسه ایران و ۱+۵ نیز تنها زمانی امکان پذیر است که تحریم ها برداشته شود.
رئیس جمهوری با تشکر از تلاش های رئیس جمهوری فرانسه، به گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی اشاره  و تاکید کرد: گام سوم ایران تحت نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی است و در عین حال قابلیت  بازگشت پذیری دارد.
روحانی همچنین استحکام برجام و امنیت در آبراه های جهان از جمله خلیج فارس و دریای عمان را دو هدف عمده برشمرد  و این را به نفع جهان و از جمله اتحادیه اروپا و حتی آمریکا دانست.
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه برجام فرصتی بزرگ برای همگان بود تا در اقتصاد رو به توسعه ایران مشارکت و سرمایه گذاری کنند، گفت: اتحادیه اروپا و به ویژه فرانسه ضروری است که نقش خود را برای حفظ برجام به خوبی ایفا کنند.

فرانسه به تلاش هایش برای اجرای مفاد برجام و  رسیدن به تفاهم  ادامه می دهد
رئیس جمهوری فرانسه نیز در این تماس تلفنی با تشریح اقدامات و مذاکرات فشرده کشورش با مقام های آمریکایی درباره بسته جدید پیشنهادی توافقات گفت: فرانسه به تلاش هایش برای اجرای مفاد برجام و  رسیدن به تفاهم ادامه می دهد.
امانوئل مکرون در این گفت و گوی تلفنی، اقدامات و برنامه های آتی کشورش را برای تداوم مذاکرات و رسیدن به توافق، تشریح کرد.
روسای جمهوری دو کشور همچنین توافق کردند که به رایزنی های خود ادامه دهند.

  •  
  •  
  • ###
  •  
  •  
  •  
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.