حمایت یک مرجع تقلید از حضور زنان در ورزشگاه

دفتر آیت‌الله بیات زنجانی، از مراجع تقلید ، در واکنشی به بالا گرفتن بحث ورود زنان به ورزشگاه بخشی از صحبت‌های سال گذشته او را در توییتر همرسانی کرده است.

پرسش:درشرایطی که افکار عمومی تحت تاثیر خودسوزی دختر عاشق فوتبال است یک مرجع تقلید در قم از حضور زنان در ورزشگاه ها حمایت کرده است.

دفتر آیت‌الله بیات زنجانی، از مراجع تقلید ، در واکنشی به بالا گرفتن بحث ورود زنان به ورزشگاه بخشی از صحبت‌های سال گذشته او را در توییتر همرسانی کرده است.

آیت الله بیات زنجانی سال گذشته در دیدار با وزیر ورزش و جوانان گفت: "می‌گویند خانم‌ها به ورزشگاه‌ها نروند. بنده عرض می‌کنم که ورزشگاه هم بخشی از این جامعه است، نمی‌توان گفت خانم‌ها در فلان خیابان نروند، چون بسترهای فرهنگی مناسبی ندارد."

با این حال در جامعه ما این اصرار وجود دارد دارد که امور اجتماعی بر مبنای عرفی و به صرف خواست اکثریت جامعه اداره نشوند.

 

 

در این شرایط  روحانیون ارشد درباره بسیاری از مسائل نظر واحدی ندارند که ورود زنان به ورزشگاه هم از این جمله است.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در این باره گفته است: "جو حاکم در ورزشگاه‌ها برای حضور زنان مناسب نیست و شکی نیست که اختلاط جوانان سرچشمه مشکلات زیادی از نظر اخلاقی و اجتماعی می‌شود؛ اضافه بر این در بعضی انواع ورزش، مردان پوشش مناسبی در برابر زنان ندارند؛ بنابراین لازم است از حضور در این برنامه‌ها خودداری کنند به خصوص اینکه این برنامه‌ها را از رسانه‌ها می‌توانند ببینند و حضور آنها ضرورتی ندارد."

آیت‌الله موسی شبیری زنجانی هم دراین باره گفته است: "بنا بر احتیاط نباید درنقطه خاصی ازسکوها بنشینند که مواضعی از بدن مرد که معمولاً پوشیده است رامی‌بینند."

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.