دبیر سیاسی خبرگزاری« موج» پناهنده سیاسی شد

امیرتوحید فاضل هفته گذشته به عنوان خبرنگار همراه محمد جواد ظریف به نروژ رفته بود که با هیات ایرانی از اسلو خارج نشد و از دولت نروژ درخواست پناهندگی کرده است.

پرسش:اخباری که امروز منتشر شده حاکی از آن است که امیرتوحید فاضل دبیر سیاسی خبرگزاری موج به کشور نروژ پناهنده شده است.

برخی منابع پناهدگی او را به سوئد اعلام کرده اند.

امیرتوحید فاضل هفته گذشته به عنوان خبرنگار همراه محمد جواد ظریف به نروژ رفته بود که با هیات ایرانی از اسلو خارج نشد و از دولت نروژ درخواست پناهندگی کرده است.

بنابر بازتابی که این رویداد در شبکه های اجتماعی یافته است، او از خبرنگاران دوست و نزدیک به کریمی قدوسی از چهره های تندرو و شاخص پایداری در مجلس و مشهور به اتخاذ مواضع سرسختانه و بعضا پرونده سازی علیه برخی خبرنگاران و اهالی هنر که نظرات غیر اصولگرایانه داشتند، بود.

منایعی، خبرگزاری موج را خبرگزاری با مواضع اصولگرایانه و نزدیک به برخی نهادها معرفی می کنند.

یک خبرنگار در توییتر در این مورد نوشت: (فاضل) نه در پارلمان شناخته شده بود، نه در دولت و نه در وزارت خارجه ولی همین بس که معتمد کریمی قدوسی بود در اولین نشست خبری ظریف بعد از 7 سال براساس قرعه نامش بیرون آمد و سوال پرسید و براساس همان قرعه راهی نروژ شد و دیگر بازنگشت

دیگری نوشت: کریمیقدوسی روز اول مرداد لیست کذایی دوتابعیتی ها را برای انتشار به خبرنگار مورد اعتمادش که دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای «موج» بود، داد.درست روز آخر همان ماه یعنی 31 مرداد، همان خبرنگار در جریان سفرظریف به سوئد، پناهنده این کشور شده.

خود امیرتوحید فاضل در توییتر نوشته است: "هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد."

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.