کارشناس آمریکایی: ترامپ برای ایجاد دودستگی به اروپا سفر می کند

کارشناس ارشد موسسه اقتصاد بین الملل «پیترسون» آمریکا هدف سفر رئیس جمهوری این کشور به اروپا برای حضور در نشست گروه ۷ را ایجاد دو دستگی در اتحادیه اروپا ارزیابی کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو گروه ۷ راهی فرانسه شده، قرار است از روز شنبه (امروز) تا دوشنبه ضمن شرکت در این نشست، با شماری از مقامات اروپا دیدار کند.
منابع آگاه به رویترز گفته‌اند او قرار است با رهبران کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، ژاپن، هند و کانادا دیدار و گفتگو کند کند.  
خبرگزاری رویترز گفت‌ و گوهای ترامپ با نمایندگان این کشورها را «پیچیده» توصیف کرده، زیرا سیاست‌های تجاری ترامپ باعث اختلاف بسیاری از اعضای گروه ۷ با دولت آمریکا شده است.
در همین رابطه «جیکوب کریک‌گارد» کارشناس ارشد مؤسسه اقتصاد بین‌الملل «پیترسون» آمریکا در گفت‌وگو با شبکه آ ار د(ARD) آلمان برنامه سفر ترامپ در اروپا را تلاشی برای ایجاد «دودستگی در اتحادیه اروپا» توصیف کرده است چرا که به باور او دولت ترامپ مخالف چندجانبه‌گرایی است.
همچنین «پیتر بایر» هماهنگ‌کننده روابط دولت آلمان باآمریکا به روزنامه «زودوست پرسه» گفته است، اگرچه حفظ روابطی خوب با آمریکا هنوز هم اولویتی با ارزش است، اما موضع واشنگتن در برابر اتحادیه اروپا وحدت شکننده میان این دو را به خطر می اندازد.
از جمله مسائلی که مورد اختلاف بین مقامات بروکسل و واشنگتن است، بحث خروج انگلیس ازاتحادیه اروپاست که ترامپ تحولات آن را با رغبت دنبال می کند و به کرات حمایت خود را از «برگزیت سخت» و «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرده است.
بایر با بیان اینکه دولت ترامپ از آغاز به کار خود سعی کرده بین اعضای اتحادیه اروپا تفرقه بیاندازد، هشدار می‌دهد که اروپایی ها باید این مسئله را جدی بگیرند.
رئیس‌جمهور آمریکا قرار است بار دیگر در اواخر آگوست برای شرکت در مراسم هشتادمین سالگرد شروع جنگ جهانی دوم در لهستان، راهی اروپا شود.

رسانه ها گزارش دادند تفرجگاه ساحلی بیاریتز فرانسه، محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت، در این روزها برای محافظت از رهبران جهان از بهشت گشت و گذار به یک قلعه تبدیل می شود.

به گفته وزیر کشور فرانسه، با افزایش تدابیر امنیتی معترضین به سختی می توانند به رهبران کشورهای جهان دسترسی داشته باشند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی فرانسه برای اطمینان از امنیت نشست در حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ سرباز و هواپیماهای بدون سرنشین در محل مستقر کرده اند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.