قاضی مخالف ترامپ در دیوان عالی آمریکا می ماند

سخنگوی دیوان عالی آمریکا اعلام کرد که «روث بیدر کینزبرگ»، عالی رتبه ترین و پر سابقه ترین قاضی دیوان عالی آمریکا، با درمان بیماری سرطان به فعالیت بازخواهد گشت و نبود او در دیوان عالی باعث حضور و قدرت گرفتن محافظه کاران خواهد شد.

پرسش: شبکه خبری سی ان ان به نقل از بیانیه «کیتی اربرگ» سخنگوی دیوان عالی نوشت: این قاضی ۸۶ ساله، که پیش تر نیز به سرطان مبتلا شده بود، دوره درمان را تحمل کرده و و غده سرطانی به مداوا جواب داده است، بنابراین فعلا به مداوای بیشتر نیاز ندارد.

به گفته اربرگ، سرطان وی به طور کامل بهبود یافته است و شواهد دیگری از این بیماری در بدن وی به چشم نمی خورد.

کینزبرگ که سال ۱۹۹۳ توسط «بیل کلینتون» رئیس جمهوری وقت ایالات متحده، به دیوان عالی آمریکا پیوست، در سال ۱۹۹۹ به دلیل ابتلا به سرطان روده بزرگ تحت مداوا قرار گرفت و سال ۲۰۰۹  نیز دوره درمانی خود را به دلیل ابتلا به سرطان لوزالمعده سپری کرد.

در بیانیه سخنگوی دیوان عالی آمده است که خانم کینزبرگ سفر سالیانه خود "سانتا فه" را لغو کرده است اما دیگر برنامه های فعالانه خود را همچنان ادامه می دهد.

اگر کینزبرگ، که یکی از ۹ عضو از قضات لیبرال دیوان عالی آمریکا است، قادر به ادامه فعالیت نباشد، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا می تواند او را با یک شخص محافظه کار جایگزین کند. ترامپ از زمان آغاز ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷، دو قاضی که هر دو محافظه کار هستند را به این دیوان فرستاده است.

کینزبرگ به عنوان یکی از رهبران جریان لیبرال در آمریکا شناخته شده است. نبود او در دیوان عالی باعث می شدکه محافظه کاران در دیوان عالی آمریکا بیش از گذشته حضور و قدرت بگیرند.

سرطان لوزالمعده از سخت ترین نوع سرطان برای درمان است و تشخیص زودهنگام آن ممکن است دشوار باشد. بر اساس گزارش تارنمای مرکز لوزالمعده کلمبیا در دانشکده مرکز پزشکی "ایروینگ"، درصد افرادی که همچنان پس از گذشت پنج سال از تشخیص سرطان گسترش نیافته لوزالمعده زنده مانده اند، ۲۷.۱ درصد است.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.