ادعای عبدالله شهبازی در مورد فرار یک مسوول اطلاعاتی ایران به اسراییل

آیا اعلام نفوذ اسرائیل آنقدر سنگین است که ترجیح می‌دهند اعتماد عمومی به سیستم اطلاعاتی کشور مخدوش شود ولی نپذیرند که اسرائیل، یا هر جای دیگر، در این سیستم نفوذی داشته و گاه رفتارهایی دیکته شده که منشاء آن «دشمن» بوده است؟

پرسش:عبدالله شهبازی از اعضای ارشد اسبق حزب توده ایران و سپس رییس مرکز بررسی های تاریخی وزارت اطلاعات مدعی شده است که یک مسوول اطلاعاتی جمهوری اسلامی به اسراییل گریخته است.

شهبازی در کانال تلگرامی خود نوشت:« برخی شایعات حاکی است که مسئول پرونده دستگیرشدگان متهم به ترور دانشمندان هسته‌ای، که مستند جنجالی «کلوپ ترور» را بر اساس اقاریر اجباری دستگیرشدگان (مازیار ابراهیمی و دیگران) ساخت و پخش کرد، به اسرائیل گریخته است. 

این پرسش مطرح است که چرا مسئولین مربوطه درباره چنین مطالبی اطلاع‌رسانی نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند با انداختن تقصیر گردن این و آن برخی اقدامات عجیب و غیرقابل توضیح تاریخ اطلاعاتی ایران را استتار کنند؟‌

آیا اعلام نفوذ اسرائیل آنقدر سنگین است که ترجیح می‌دهند اعتماد عمومی به سیستم اطلاعاتی کشور مخدوش شود ولی نپذیرند که اسرائیل، یا هر جای دیگر، در این سیستم نفوذی داشته و گاه رفتارهایی دیکته شده که منشاء آن «دشمن» بوده است؟ آیا پذیرش واقعیت‌ اولین گام ضرور برای اصلاح و نوسازی نیست؟‌»

 

###
مطالب مرتبط

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.