بهای جهانی طلا کاهش یافت

بهای هر اونس طلا چهارشنبه در مقایسه با آخرین معاملات صورت گرفته در روز گذشته با یک دهم درصد کاهش به سطح یک هزار و ۵۰۵ دلار و ۴۲ سنت رسید.

پرسش: به گزارش خبرگزاری رویترز، بهای طلا در بازارهای آمریکا نیز چهارشنبه نسبت به معاملات صورت گرفته در روز سه شنبه بدون تغییر در سطح یک هزار و ۵۱۶ دلار و ۲۰ سنت قرار گرفت.

براساس این گزارش، ‌سرمایه گذاران منتظر انتشار صورت مذاکرات ماه ژوئیه (تیر-مرداد) فدرال رزرو، بانک مرکزی، آمریکاهستند تا به جزئیات بیشتری از کاهش نرخ بهره در این کشور پی ببرند.

در تاریخ (۳۱ ژوئیه) نهم مرداد، فدرال رزرو آمریکا، به سبب پیامدهای تحولات جهانی برای چشم‌انداز اقتصادی میزان نرخ بهره را در این کشور کاهش داد که این اقدام از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ تا کنون برای نخستین بار صورت گرفته است.

یکی از پیامدهای کاهش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، این امکان را برای بانک‌ها فراهم می کند تا بوسیله قرض گرفتن، منابعشان را بهبود بخشند و بتواند بیشتر وام بدهند که در نهایت موجب رشد اقتصادی شود.

بر اساس این گزارش سایر فلزات گرانبها نیز امروز (چهارشنبه) افزایش بها را تجربه کردند. هر اونس نقره با یک درصد افزایش در مقایسه با معاملات صورت گرفته در روز سه شنبه ۱۷ دلار و ۳ سنت معامله شد.

هر اونس پالادیوم نیز چهارشنبه با هشت دهم درصد افزایش در مقایسه با معاملات صورت گرفته در روز گذشته در برابر یک هزار و ۴۸۵ دلار و یک سنت معامله شد.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.