مقام ارشد آمریکایی درواکنش به پیشنهاد مذاکره ظریف:

پیام باید مستقیما از طرف رهبر یا رئیس جمهور ایران باشد

یک مقام ارشد کاخ سفید روز جمعه با اشاره به این‌ پیشنهاد محمد جواد ظریف ، گفت، هر پیامی از سوی ایران می‌بایست مستقیما توسط رهبر یا رئیس جمهوری آن کشور مطرح شود.

پرسش: در پی طرج پیشنهاد محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه درگفتگو با خبرنگاران در نیویورک به ترامپ برای امضای پروتکل الحاقی توسط ایران در ازای برداشتن تحریم ها، یک مقام آمریکایی به این پیشنهاد واکنش نشان داد.

 

یک مقام ارشد کاخ سفید روز جمعه با اشاره به این‌ پیشنهاد محمد جواد ظریف ، گفت، هر پیامی از سوی ایران می‌بایست مستقیما توسط رهبر یا رئیس جمهوری آن کشور مطرح شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد دولت آمریکا ضمن تایید دوباره سرنگونی پهپاد ایرانی توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس، درباره پیشنهاد اخیر محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، نیز گفت: هرگونه پیام از سوی تهران «باید مستقیما از طرف رهبر یا رئیس جمهور [ایران] بیاید».

شماری از رسانه‌های بین‌المللی، از جمله روزنامه گاردین، روز پنج‌شنبه ۲۷ تیر گزارش دادندکه محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با شماری از خبرنگاران غربی «پیشنهاد» تصویب پروتکل الحاقی و دائمی شدن آن را در قبال لغو تحریم‌های آمریکا مطرح کرده است.

پروتکل الحاقی در چارچوب برجام قرار بود هشت سال پس از آغاز این توافق تصویب شود و راه را برای بازرسی‌های بیشتر و عمیق‌تر باز کند،‌ اما دولت دونالد ترامپ در اردیبهشت‌ماه سال گذشته از این توافق خارج شد.

در همین زمینه رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه تاکید کرد، ایالات متحده به دنبال دستیابی به توافق درازمدت با ایران به عنوان جانشین برجام است.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.