محمد خاتمی خواهان حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات شد

به گزارش خاتمی مدیا، رسانه رسمی خاتمی، او در دیدار با عده‌ای از اصلاح‌طلبان خطر جنگ را برای ایران خطر اصلی خوانده و خواهان اتحادی گسترده در برابر آن شده است.

پرسش:محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق و از رهبران جریان اصلاح‌طلب، خواهان آن شده است که نامزدهای اصلاح‌طلب در انتخابات آتی مجلس تایید صلاحیت شوند و گفته "اصلاح‌طلبان و مردم ناراضی باید فداکاری و از خودگذشتگی کنند و به خاطر ایران پای صندوق‌ها بیایند."

به گزارش خاتمی مدیا، رسانه رسمی خاتمی، او در دیدار با عده‌ای از اصلاح‌طلبان خطر جنگ را برای ایران "خطر اصلی" خوانده و خواهان اتحادی گسترده در برابر آن شده است.

او ضمن آن که گفته "اصلاح‌طلبان نمی‌توانند به هر قیمتی وارد انتخابات شوند"، افزوده که "نباید اصل انتخابات را زیر سوال بُرد."

پیام‌های محمد خاتمی در کارزارهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان در سال‌های اخیر نقش مهمی داشته است، اما خود او و دیگر اصلاح‌طلبان به تازگی درباره امکان جذب رای‌دهندگان با شیوه‌های قبلی ابراز تردید کرده‌اند.

محمد خاتمی ابراز امیدواری کرده که "حکومت آزادتر و دارای سعه صدر بیشتر نسبت به مردم" تضمین شود و در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی "فضا باز شود و صلاحیت‌ها تایید شوند."

او در سال‌های گذشته هم به دفعات پیشنهادهایی چون "آشتی ملی" داده و یا گفته "اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود، و ملت هم بر ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می‌گذرد."

محمد خاتمی شرکت اصلا‌ح‌طلبان در انتخابات را "فداکاری و ازخودگذشتگی" توصیف کرده است.

گروهی از اصلاح‌طلبان تاکید دارند که در انتخابات ریاست جمهوری سال ١٣٨٨ به نفع محمود احمدی‌نژاد تقلب شد. محمدرضا خاتمی، برادر محمد خاتمی، به تازگی برای طرح همین ادعا به زندان محکوم شد.

قرار است انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ٢ اسفند سال جاری خورشیدی برگزار شود.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.