روسیه: تمرکز نیروهای خارجی در خلیج فارس خطر درگیری را بالا می‌برد

ما در جریان اظهارات اخیر ترامپ قرار گرفته‌ایم و متأسفانه باید گفت تمرکز نیروهای خارجی به اندازه‌ای زیاد شده است که احتمال هر حادثه‌ای می‌رود.

پرسش: معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به ادعای دونالد ترامپ مبنی بر سرنگون کردن پهپاد ایرانی در خلیج فارس اعلام کرد: تمرکز نیروهای خارجی وضعیت در خلیج فارس را بدتر و احتمال درگیری نظامی را افزایش می دهد.

 

سرگئی ریابکوف امروز جمعه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: تمرکز نیروهای خارجی در خلیج فارس زیاد است و این وضعیت ممکن است باعث وقوع درگیری نظامی شود.

وی گفت: ما در جریان اظهارات اخیر ترامپ قرار گرفته‌ایم و متأسفانه باید گفت تمرکز نیروهای خارجی به اندازه‌ای زیاد شده است که احتمال هر حادثه‌ای می‌رود.

دیپلمات بلند پایه روس اظهار داشت: ما بارها به آمریکا گفته‌ایم که از تشدید تنش با ایران در خلیج فارس خودداری کند چرا که اکنون وضعیت نه تنها خطرناک است بلکه هر لحظه امکان درگیری نظامی وجود دارد.

وی با ابراز تأسف از اظهارات و اقدامات مقامات کاخ سفید علیه ایران اظهار داشت: طرف آمریکایی به رغم همه درخواست‌های ما و سایر کشورها به شدت و با لجاجت سیاست تنش آفرینی و فشار حداکثر بر ایران را ادامه می‌دهد.

ریابکوف بار دیگر هشدار داد: این سیاست اشتباه است و پیچیدگی بیشتر اوضاع و بروز حوادث را در پی خواهد داشت.
ترامپ روز پنج شنبه اعلام کرد نیروی دریایی این کشور یک پهپاد ایرانی را که به ناو آمریکایی در تنگه هرمز نزدیک شده و آن را تهدید کرده بود، مورد هدف قرار داد.
وی که در آئین تعویض پرچم روز نبرد نرماندی سخن می‌گفت ادعا کرد این پهپاد ایرانی به حدود ۹۰۰ متری ناو آمریکایی یو اساس باکسر نزدیک شده بود و هشدارها را نادیده گرفت.
سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ادعای روز گذشته رئیس جمهوری آمریکا در خصوص سرنگونی پهپاد ایرانی را تکذیب کرد و گفت: تمام پهپادهای ایران سالم هستند.
وی اعلام کرد: بر خلاف ادعای واهی و برخاسته از توهم رئیس جمهور تروریست آمریکا، تمامی پهپادهای متعلق به جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز از جمله پهپاد مورد نظر ترامپ پس از انجام مأموریت شناسایی و کنترل برنامهریزی شده به سلامت به پایگاه‌های خود بازگشته‌اند و هیچ‌گونه گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو یواس‌اس باکسر آمریکایی باپهپادهای ایرانی گزارش نشده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.