مشهد همچنان در محدوده قرمز مصرف برق، سمنان و مرکزی در مرز هشدار

پرسش: انتشار نقشه برق در بیست و پنجمین روز تیر نشان می دهد که علاوه بر کلانشهر مشهد که همچنان در محدوده قرمز مصرف قراردارد استان سمنان نیز در محدوده زرد مصرف است و استان مرکزی هم به این محدوده اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری توانیر، در نقشه پهنه‌بندی امروز مصرف برق کشور، شهرستان مشهد همچنان در محدوده قرمز مصرف قرار دارد.

بررسی‌ها نشان داده است که کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق توسط مشترکانی که در محدوده قرمز قرار دارند، می تواند به حفظ پایداری شبکه برق کمک کند.

نقشه امروز مصرف برق کشور نشان داد استان های سمنان و مرکزی در حال حاضر در منطقه زرد قرار دارند.

مشترکان در این دو استان می توانند فقط با ۵ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق، در حفظ پایداری و استمرار عرضه برق مطمئن کمک شایانی داشته باشند.

مصرف بهینه برق کشور امروز (سه شنبه ۲۵ تیر) نشانگر تداوم تعادل مصرف در اکثر نقاط کشور است،

استفاده از نور طبیعی روز در ساختمانها، استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم کولرهای گازی روی ۲۴ درجه، استفاده نکردن همزمان وسایل برقی و انتقال استفاده از لوازم برقی پرمصرف همچون ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، اتو و لباسشویی به ساعات غیرپیک از جمله راهکارهای ساده کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق خانوارها در ساعات اوج بار شبکه عنوان شده است.

پیک روزانه شبکه برق به طور معمول از ساعت ۱۲ تا ۱۶ است که در این ساعات مصرف برق به اوج خود می رسد. به همین دلیل مشترکان می توانند با انتقال مصارف به ساعات پایانی شب یا اوایل صبح نقش بسزایی در کاهش مصرف و پایداری شبکه ایفا کنند.

در عین حال گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران بیانگر آن است که میزان مصرف برق کشور روز گذشته به ۵۵ هزار و ۱۸۵ مگاوات رسید. این در حالی است که میزان مصرف در مدت مشابه پارسال ۵۶ هزار و ۷۱۶ مگاوات بوده است.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.