ریزش امروز شاخص بورس را نباید جدی گرفت

پرسش: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اصلاح و ریزش امروز شاخص در بازار سرمایه طبیعی بود و نباید آن را جدی گرفت.

عظیم ثابت امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به علت ریزش شدید شاخص بورس در بازار اشاره و بیان کرد: بخشی از ریزش‌های امروز بازار ناشی از کاهش قیمت دلار بود که منجر به شکسته شدن یک سری از خط های مقاومتی شد.

وی ادامه داد: بخش دیگر این ریزش به دلیل بحث های موجود در زمینه بازار پایه و ریسک اجرای آن بود؛ همچنین صحبت‌های مطرح شده در خصوص مدیریت ریسک از دیگر عوامل تاثیرگذار بر افت شاخص بورس است که به نظر می‌رسد واکنش آن احساسی و نمی‌تواند بر روند بازار تاثیرگذار باشد.

ثابت گفت: تاثیر خبر اجرای تغییرات بازار پایه بر روی اصلاح سهم‌هایی که با رشد زیاد همراه بودند و وارد فاز حباب شدند سبب افت بیشتر شاخص شد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بازار در چند وقت اخیر رشد چشمگیری را تجربه کرد و بعد از آن در حالت ثبات قرار گرفت، زمانی که در بازار خبر جدید و مثبت وجود نداشته باشد شاخص بورس اصلاح می شود و بازار در مسیر روند نزولی قرار می گیرد.

ثابت با بیان اینکه ترس از تداوم کاهش قیمت دلار بر روند معاملات بازار سرمایه تاثیرگذار است، افزود: ریزش امروز شاخص بورس که بسیار تند بود ادامه دار نیست و به نظر می رسد که بازار تا دو روز آینده به مسیر اصلی خود بازگردد.

این کارشناس بازار سرمایه به علت ریزش گروه فولادی ها در چند روز اخیر معاملات بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: دلار محرکی برای معاملات کالاهای صادرات محور است که چند وقت اخیر رشد چندانی را در بازار تجریه نکرد و کاهشی بود؛ بنابر این ابهام در ادامه صادرات گروه فولادی‌ها باعث ریزش این گروه و عدم اقبال آنها در بازار سرمایه شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کل در بازار بورس امروز (سه شنبه) هفت هزار و ۳۵ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۴۶ هزار و ۲۶۸ واحد رسید.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.