شرکت هواپیمایی «رایان ایر» ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷مکس را دور زد

پرسش: چهار ماه پس از آنکه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس خطوط هوایی اتیوپی و جان باختن تمام ۱۵۷ سرنشین آن خبرساز و منجر به ممنوعیت پرواز این هواپیما دربیشتر کشورهای جهان شد، منابع خبری از اقدام غیر قانونی شرکت رایان ایر برای پرواز مجدد این هواپیما خبر دادند.

تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی نشان می‌دهد که بنر یک فروند هواپیمایی مدل بوئینگ ۷۳۷ مکس شرکت رایان ایر در سیاتل آمریکا به بوئینگ ۸۲۰۰ – ۷۳۷ تغییر کرده است.

مقامات رایان ایر تاکنون صحت این خبر را تأیید نکرده اما گفته‌اند که ممنوعیت اعمال شده موجب تأخیر و کاهش خدمات این شرکت هواپیمایی شده است. «مایکل اولیری» مدیر اجرایی «رایان ایر» ابراز امیدواری کرد که این مدل هواپیما تا پایان سال جاری به خطوط پرواز بازگردد.

درهمین پیوند، رایان ایر پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا خواهد کرد. بر اساس این پیش بینی، رشد اقتصادی این شرکت از ۷ به ۳ درصد و تعداد مسافران از ۱۶۲ میلیون به ۱۵۷ میلیون در سال ۲۰۲۱ کاهش خواهد یافت.

بوئینگ ۷۳۷ مکس شرکت هواپیمایی اتیوپی که ۱۹ اسفند از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند. چندی پیش نیز یکی از هواپیماهای مشابه متعلق به شرکت هواپیمایی نروژ اندکی پس از پرواز از دوبی دچار نقص فنی و ناچار به فرود در شیراز شد.

بیشتر شرکت‌های هواپیمایی، پرواز این مدل از هواپیماهای مسافربری بوئینگ را تا زمان نهایی شدن تحقیقات ممنوع کرده‌اند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.