60 هزار یورو برای فرار از اجرای حکم جنجالی/
رد پای محمد رویانیان در موضوع توقیف لوگوی پرسپولیس

سرخپوشان پایتخت در ماه های اخیر تنش های زیادی را تجربه کرده اند و حالا توقیف لوگو و مزایده آن نیز بر مشکلات آن ها اضافه خواهد کرد.

پرسش:باشگاه پرسپولیس با انتشار اطلاعیه ای به خبر توقیف لوگو واکنش نشان داد.

به گزارش "ورزش سه"، صبح امروز خبر آمد که به دلیل شکایت 60 هزار یورویی لوگوی باشگاه پرسپولیس توقیف می شود. این خبر در حالی از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد که در آن آمده است: «نامه دادگاه مبنی بر توقیف لوگوی باشگاه پرسپولیس به اداره ثبت شرکت‌ها داده شده و قرار است تا روزهای آینده لوگوی باشگاه پرسپولیس به مزایده گذاشته شود.»

 

 

 

خبر توقیف و مزایده لوگوی باشگاه پرسپولیس نگرانی زیادی را در بین هواداران پرسپولیس به وجود آورد. آن ها که پس از جذب 3 ستاره و همچنین چند بازیکن مستعد و جوان، تا حدودی به آرامش رسیده بودند، امروز بار دیگر علیه مدیریت باشگاه موضع گرفتند و نسبت به مدیرعامل و هیئت مدیره انتقاداتی را انجام دادند.

چند ساعت پس از خبر توقیف لوگو، باشگاه پرسپولیس اطلاعیه ای صادر کرد و در ابتدا با جمله «تازه نبودن این مشکلات» تلاش کرد تا اوضاع را عادی نشان دهد. سپس در این اطلاعیه به پیشینه بدهی 60 هزار یورویی بدین شکل پرداخته شد: «باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت سردار محمد رویانیان از سردار ایزدبین مبلغ 60 هزار یورو دریافت کرد. در اسناد مالی و اعتباری باشگاه، درباره نحوه هزینه کردن این مبلغ در آن زمان، سندی موجود نیست و طبعا نمی توانیم درباره این که مبلغ فوق به چه منظور دریافت و کجا هزینه شده است، اطلاعاتی ارایه کنیم. با این وجود ، نظر به این که باشگاه پرسپولیس خود را موظف به تمکین برابر احکام قضایی می داند، بازپرداخت این مبلغ را می پذیرد.»

 

مدیران پرسپولیس در حالی خود را موظف به پرداخت این بدهی دانسته اند که باید تا چند روز آینده، مطالبات بشار رسن را پرداخت کنند تا این ستاره نیز قراردادی جدید را به امضا برساند. همچنین موضوع پیش پرداخت برای خرید مهاجم جدید هم در اولویت کار قرمزهاست.

در اطلاعیه همچنین توضیحاتی درباره تلاش باشگاه برای پرداخت این بدهی ارائه شده است: «باشگاه در راستای حل مشکل، جلساتی را با طلبکار تشکیل داد. در جریان این جلسات مقرر شد بدهی فوق در 6 قسط به ایشان عودت داده شود. قسط اول نیز پرداخت شد ولی با توجه به مشکلات و ضرورت های مالی، پرداخت اقساط بعدی ممکن نگردید. اولویت باشگاه به ناچار رسیدگی به هزینه های جاری از قبیل به خدمت گرفتن کادر فنی جدید، پرداخت مطالبات بازیکنان و عقد قرارداد با بازیکنان جدید یا نفراتی است که باید با آن ها تمدید می شد تا اخلالی در روند آماده سازی تیم ایجاد نشود که همواره خواسته هواداران هم بوده است.»

 

در پایان باشگاه پرسپولیس از هواداران خواست تا با آرامش این روزها را سپری کنند و همچنین تلویحا اعلام کرد که مسائل مربوط به روند آماده سازی در اولویت هستند: «باشگاه ناگزیر از انجام این هزینه ها در موعد زمانی مشخص است. پرسپولیس در شرایط فعلی نیاز به آرامش و تمرکز روی اهداف خود دارد که همانا ادامه موفقیت ها است تا موجب شادی هواداران و رونق فوتبال کشور باشد. در این بین، بعضی به بهانه های گوناگون از جمله بدهی های گذشته به باشگاه فشار می آورند و طبیعی است که چنین حاشیه هایی هم بروز پیدا کند. با این وجود باشگاه پرسپولیس با قدرت هرچه تمام تر به کار و تلاش خود ادامه می دهد. قطعا حل و فصل چنین مواردی از خواسته های باشگاه است ولی همانطور که اعلام شد نمی توانیم اجازه اختلال در کار تیم و روند آماده سازی آن را بدهیم.»

 

سرخپوشان پایتخت در ماه های اخیر تنش های زیادی را تجربه کرده اند و حالا توقیف لوگو و مزایده آن نیز بر مشکلات آن ها اضافه خواهد کرد. در اطلاعیه باشگاه پرسپولیس اگرچه مدیران این باشگاه خود را موظف به پرداخت بدهی دانسته اند و درباره پیشینه آن نیز توضیحاتی را ارائه کرده اند اما اعلام نشده که چه راهکاری برای جلوگیری از توقف مزایده لوگو وجود دارد؛ هرچند که احتمال این اتفاق زیاد نیست.

 

با این حال اکنون پرسپولیسی ها علاوه بر این که باید با رسن تمدید کنند و یک خارجی را به خدمت بگیرند و از طرف دیگر مطالبات برانکو را بپردازند، باید این بدهی نزدیک به یک میلیارد تومانی را نیز بپردازند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.