گشت‌های نامحسوس مهمترین ابزار کنترل تخلفات جاده ای هستند

رئیس پلیس راه کشور گفت: گشت‌های کنترل نامحسوس پلیس راهور نیروی انتظامی، از مهمترین ابزار برای کنترل تخلفات و کاهش تصادفات در جاده‌ها هستند.

پرسش: سردار محمدحسین حمیدی روز چهارشنبه در رزمایش بزرگ گشت‌های نامحسوس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: امیدواریم که با اجرایی این رزمایش بزرگ گشت‌های نامحسوس پلیس و هماهنگی و برنامه‌ریزی بیشتر، شاهد کاهش حوادث جاده‌ای باشیم.

رزمایش بزرگ گشت‌های نامحسوس پلیس راهور ناجا در ۲ حوزه زمینی و هوایی با رونمایی از خودروهای جدید کنترل نامحسوس و پرواز بالگردها صبح امروز با حضور سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور و جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی در میدان صبحگاه دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد.

هدف از برگزاری این رزمایش تمرین روش‌های جدید کنترل نامحسوس پلیس راهور با استفاده از روش‌های نوین، استفاده از پهپادها و جایروپلن های ناجا در سطح شهرها و جاده‌های کشور، ارتباط گشت‌های هوایی و ناوگان خودرویی جدید نامحسوس است.

در اجرا و برگزاری این رزمایش بزرگ افسرانی از پلیس راهور ناجا که دوره‌های حقوق شهروندی اعم از تکریم ارباب رجوع، حقوق و تکالیف پلیس و شهروندان، برخورد جدی با تخلفات به ویژه تخلفات حادثه ساز، امداد و نجات شامل خود امدادی و دگر امدادی را گذرانده‌اند، حضور داشتند که از این پس مقتدرانه در چارچوب قانون و مقررات تخلفات را رصد خواهند کرد.

این افسران کار کشده و زبده همچنین آموزش‌های نحوه استفاده از تجهیزات الکترونیکی در اختیار تیم‌های گشتی کنترل نامحسوس از جمله (جی. پی. اس، دوربین خودرویی، دوربین البسه و دست افزار)، شیوه و نکات فنی رانندگی تدافعی، فرماندهی صحنه‌های سوانح و تصادفات رانندگی و نحوه عکسبرداری در صحنه تصادفات رانندگی و ترافیکی را گذرانده‌اند.

ماموران کنترل نامحسوس متشکل از نخبه ترین افسران مجموعه راهنمایی و رانندگی هستند که پس از گذراندن آموزش‌های تخصصی لازم در این زمینه به خدمت گرفته شده‌اند.

گشت‌های نامحسوس موظف شده‌اند زمانی که قصد متوقف کردن خودروی متخلفی را داشته باشند از چراغ گردان خودرو استفاده کرده و موظف به نشان دادن کارت شناسایی به راننده هستند.

ماموران کنترل نامحسوس با لباس شخصی در خودروهای مدل بالایی که نشانه کوچکی از پلیس راهنمایی و رانندگی روی آنها حک شده است، با تردد در سطح شهرها و جاده‌های کشور به کنترل ترددها و شناسایی رانندگان متخلف می‌پردازند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.