تحلیلگر آمریکایی: تندگویی های ترامپ به حل مشکلات کمک نمی کند

پرسش: تحلیلگر و کارشناس مسایل بین المللی در گفت وگو با شبکه سی ان ان تصریح کرد: تندگویی های ترامپ علیه تهران فقط به نفع تندروها است و کمکی به حل دیپلماتیک مشکلات بین ایران و آمریکا نمی کند.

"دیوید روهود" (David Rohde) امروز (چهارشنبه) درمورد رفتار متغیر رئیس جمهوری آمریکا و اینکه رهبران ایران می گویند ترامپ از معلولیت ذهنی رنج می برد به سی ان ان افزود: وی در عرض چند روز از متناسب نبودن حمله به مواضع ایران در پی سرنگونی پهپاد (جاسوسی آمریکا) تا اینکه بگوید ایران را قلع قمع می کند تغییر موضع می دهد، ایران وی را فردی دارای معلولیت ذهنی می خواند، نشان می دهد که رئیس جمهوری آمریکا تحت فشار است و نمی خواهد وجه خود را در میان هوادارانش تضعیف کند و نشان دهد که وی آماده پاسخ نظامی به طرف ایرانی است، شاید هم ترامپ خواسته است شخصاً به این گفته تهران پاسخ دهد.

سی ان ان پرسید: آیا ما با سیاست شکست خورده ای همچون کره شمالی مواجه ایم که دونالد ترامپ با کش و قوس های فراوان تلاش به انجام این دیدار گرفت.

مدیر نشریه اینترنتی نیویورکر گفت: متاسفانه سیاست های ترامپ در قبال کره شمالی و ایران برای آنکه آنها را وادار به تسلیم کند، موفق نبوده و جواب نمی دهد، فکر می کنم ایرانی ها که اکنون تحت شدیدترین فشارهای اقتصادی به سر می برند، در انتظار هستند تا ببینند ترامپ بار دیگر می تواند انتخاب شود و یا اینکه از کاخ سفید بیرون خواهد رفت.

وی افزود: ترامپ بسیار خواهان دست یافتن به یک توافق جدید با ایران است که پیشتر وعده آن را به طرفداران خود داده بود اما باور دارم که این امر برای وی پیش از انتخابات مجدد ریاست جمهوری آمریکا (۲۰۲۰) بسیار دشوار باشد، ترامپ خود از توافق هسته ای ۲۰۱۵ خارج شد و نمی تواند بهتر از آن را به دست آورد.

شبکه خبری سی ان ان درحالی به مساله معلولیت ذهنی ترامپ توسط ایران در خبرهای امروز خود پرداخت که حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز گذشته (سه شنبه) در دیدار مدیران ارشد نظام سلامت کشور در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفته بود: اگر آمریکایی‌ها در مذاکره صادق هستند چرا همزمان وزیر خارجه را تحریم می کنند.

رئیس جمهوری ادامه داد: در هیات حاکمه آمریکا در کاخ سفید یک سرخوردگی عجیب و یک سردرگمی بزرگ بوجود آمده است. سرخورده شدند چرا که هر جایی هر کار و اقدامی می‌کنند به نتیجه نمی رسند، آنها توقع داشتند که کشور را ظرف چند ماه به هم بریزند اما می‌بینند که مردم روز به روز محکم‌تر و مقاوم‌تر و خلاقانه تر حرکت می‌کنند.

حسن روحانی افزود: آنها در همه داستان‌ها سرخورده شده بودند اخیراً سردرگم هم شده‌اند. اصلاً نمی‌دانند که چه کار باید انجام دهند. کارهای عجیب و غریبی می‌کنند، کارهایی که هیچ آدم عاقلی در تاریخ سیاسی دنیا حداقل من یاد ندارم، یا اگر هم بوده آنقدر کم بوده که در ذهن ما نیست.

وی اضافه کرد: این به خاطر سردرگمی بزرگ است. آنها دچار ناتوانی ذهنی شده‌اند. کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است و نمی‌داند چه کار کند. هر روز دچار یک مشکل شدند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.