گاردین:شاید انگلیس هرگز اتحادیه اروپا را ترک نکند

پرسش: روزنامه گاردین روز دوشنبه با اشاره به تبعات اجتماعی و سیاسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) نوشت: شاید هرگز بریتانیا دست به این اقدام نزند.

به گزارش این رسانه انگلیسی، بریتانیا در سه سال گذشته چهار بار برای خروج از اتحادیه اروپا اقدام کرده، اما تمام آنها با شکست همراه بوده است.

اعضای پارلمان بریتانیا روز دوشنبه ۱۲ فروردین نتوانستند بر سر هیچیک از طرح‌های جایگزین برای خروج از اتحادیه اروپا، به توافق برسند.

پارلمان بریتانیا تاکنون سه بار با توافق «ترزا می» نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کرده است.مخالفتی که باعث شد تا می روز ۳ خرداد استعفایش را از ریاست دولت و رهبری حزب محافظه‌کار اعلام کند.

به گزارش روزنامه گاردین، برگزیت همیشه یک فرآیند بوده نه یک رویداد. در همین رابطه باید بدانیم که هر آنچه که در چند ماه و سال آینده رخ دهد بدون شک سیاست و اقتصاد کلان بریتانیا را درگیر خود خواهد کرد.

نزدیک به سه سال است که از رفراندم خارج شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌گذرد، در حالی که بریتانیایی ها هنوز خود برای نحوه خروج به توافق نرسیدند.

انگلیسی ها در ژوئن (خرداد) سال ۲۰۱۶ با رای اکثریت در یک همه پرسی به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند.

تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که ابتدا برای ۲۹ ماه مارس و سپس ۱۲ آوریل مقرر شده بود در نهایت به ۳۱ اکتبر (۹ آبان) تغییر پیدا کرد.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.